Je tam nebo není?

29. března 2020 v 12:21 | Mirek |  Téma týdne

ZAVŘENO

Počítám dobře, když si myslím, že toto TT bylo zvoleno v závislosti se současnou situací, kdy je kvůli pandemii COVID - 19 zavřeno téměř vše? I když se již něco rozvolnilo (např. galanterie a myčky aut), tak si myslím, že bude hůř a dojde k další restrikci a k prodloužení karantény.
Jak jsem starý, tak s manželkou čumíme na televizi jako puci. Nečekali jsme ani ve snu, čeho se ještě dočkáme a co ještě nezažijeme.
Chci se ale vrátit do doby porevoluční, kdy začla malá privatizace a probíhaly holandské dražby. Říká se, že je pochopitelně ovládli ti co měli prachy, a to údajně byli veksláci, zelináři, řezníci, atd.-..Tlačili cenu co nejníž. Obchody a provozovny pak pronajali a postupně se ziskem prodali. Byla to doba nepodobná zlaté horečce na Klondiku a řece Yukon. Pak se boom trochu uklidnil, jenže bylo mnohé jinak. Lidé začali být zmateni, protože tam, kam byli zvyklí celý život chodit bylo najednou úplně něco jiného a dosti často jsme naráželi na nápis: ZAVŘENO, nebo PRODEJNA K PRONAJMUTÍ. Měnily se nejen vývěsní štíty a majitelé, nebo provozovatelé, ale i sortiment. To co bylo už není a to co bylo tady je úplně jinde. Bylo těch změn tolik, že je to hrubě nad rámec nejen tohoto článku, ale celého blogu.
V menší míře to probíhá stále. Snažil jsem se v průběhu let tyto změny zaznamenávat.
Můžu sem tedy dát několik odkazů. Pokud budete mít čas a chuť, tak si můžete počíst a podívat se na obrázky.
Na jedno TT jsem napsal článek v kategorii vážně/nevážně: ZAVŘENÉ DVEŘE.
Věčně zelený případ byla prodejna OVOCE-ZELENINA přímo na náměstí. Moje tchýnička pracovala ve velkoskladu ovoce-zelenina v Ostravě. S naší paní vedoucí a prodavačkou v jedné osobě se osobně znala. My jsme frontu na banány stát nemuseli. Měli jsme tzv. NS-ka, neboli skrojky-odkrojky, půlky, 3/4-ky. Nyní je na tomto místě KAVÁRNIČKA.
Také už tam jednou byly LUSTRY a LAHŮDKY A OBČERSTVENÍ.
Hodně mě mrzelo, že mi jednoho dne zrušili bez náhrady prodejnu ZBRANĚ-STŘELIVO.
Nevím, jestli si můžu dovolit na okraj a na záver zmínit něco málo o politice?
Rád bych totiž některým lidem (vlastně ani nevím zda mezi nás vůbec patří), zavřel hubu. Jmenovitě Němcové a Kalouskovi. Rozvedl bych to, ale ti co mi rozumí, těm to vysvětlovat nemusím a jinak se nechci vystavovat obžalobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MarijaKes MarijaKes | Web | 29. března 2020 v 12:41 | Reagovat

Ano, to si pamatuju docela dobře. I jak zamávala se vším kuponová privatizace.....Ale snad do dneška se ve svém malém městě nevyznám. Jsou obchody, které člověk potřebuje třeba občas, tedy ne pravidelně a když se za nimi vydá, tak tam nejsou. A na svých cestách už jsem také narazila na restauraci, která měla za oknem dokonce jídelní lístek a dveře zavřené. Nebo možná otevírala až odpoledne ve 4 hodiny.

2 děda tik tak děda tik tak | Web | 29. března 2020 v 13:32 | Reagovat

Lidé by i v nouzovém stavu měli mít možnost vyřešit si naléhavou opravu svého vozidla, nakoupit nezbytné náhradní díly nebo stavební materiál, ale také vyřešit si neodkladné záležitosti v bance nebo pojišťovně. Těch uzavřených prodejen, které poskytují různé služby včetně knihoven je poměrně hodně, a za určitých podmínek by se to dalo řešit. :-)

3 Janinka Janinka | E-mail | Web | 29. března 2020 v 14:23 | Reagovat

Troufám si říct, že nikdo z nás, ať je v jakémkoliv věku, by si tohle před několika měsíci nedokázal představit ani v té nejbujnější fantazii...

4 Eliss Eliss | Web | 29. března 2020 v 20:18 | Reagovat

Člověk si svým neuvážlivým chováním již dlouho koledoval o podobnou katastrofu. Je to důrazně zdvižený prst...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama