Prosinec 2019

Strašně letí

29. prosince 2019 v 11:34 | Mirek |  Téma týdne

Jak jde čas

Především strašně rychle letí.

Ještě nedávno jsem se vrátil z LDN (celkem jsem byl v nemocnici 1/2 roku, od ledna letošního roku), a už jsou vánoce!

A to nehovořím o celkovém horizontu života. Samozřejmě, že bych se chtěl dožít např., až bude vnučka maturovat nebo promovat. Stejně tak, až se od obou vnoučat dočkám pravnoučat. To už mi bude hodně let. Celý život jsem se za něčím hnal, až jsem dopadl, jak jsem dopadl. Pamatuji si živě na celé dětství, dospívání, na svatbu, narození dcery, její svatbu až po křest již zmíněných vnoučat. Připadám si někdy jako Věc Makropulos. Přitom si nepamatuji, co jsem měl dnes k obědu.
Ve vztahu k nekonečnosti vesmíru je náš lidský život jako jepičí. Akorát po kopulaci nepožíráme samečka.

Když jsem byl v komatu, tak jsem, nevěděl, kolik známých lidí umřelo. Když mi to manželka vyprávěla, tak jsem tomu nechtěl věřit!
Holt všichni máme někde tu svoji svíčku a když dohoří, tak ...

Do mezigalaktických procesů z hlediska času, jejich vzniku,trvání a zániku bych se vůbec nepouštěl (ponechám to prof. Grygarovi).

Jak být/nebýt šťastný?

20. prosince 2019 v 10:12 | Mirek |  Téma týdne
Okřídlený slavný výrok "Co je to štěstí? Muška jenom zlatá", ze slavného filmu Škola základ života. Kdybychom měli udělat rozbor, tak to, že je ta muška zlatá je celkem, pochopitelné. Zlato bylo od počátku jeho nálezů považováno, za zdroj štěstí, protože bylo vzácnou a cennou směnnou hodnotou. A že je to jen muška, ono toho štěstí není nikdy přehršel.
Vyčetl jsem u tetičky wikipedie:
"Zlatá horečka na Klondiku byla migrace více než 100 000 lidí do pusté oblasti Klondike u dnešního města Dawson City v kanadském teritoriu Yukon v letech 1896 a 1899. Zlato zde bylo objeveno 16. srpna 1896 a poté co zprávy o objevu v následujícím roce dorazily do měst Seattle a San Francisco , vyvolaly masový přesun lidí toužících zbohatnout. Některým se to skutečně podařilo, ale naprostá většina zůstala chudá. Zlatá horečka skončila v roce 1899, poté co bylo zlato objeveno u aljaškého města Nome. Objev zlata tam způsobil exodus prospektorů z Klondiku. Zlatá horečka na Klondiku byla jednou z největších masových migrací za nalezišti zlata v dějinách."
Dívám se právě na film Zlatá horečka na Klondiku, protože mě zajímá, jak bylo těžké přejít průsmyk Chilkoot.
Takže, jak je vidět, tak štěstí je vrtkavé.
Také se říká, že jednou jsi dole a jednou nahoře a když stoupáš nahoru, tak by jsi měl všechny, které míjíš slušně zdravit, protože, až budeš padat dolů, tak se ti to v dobrém vrátí.
Myslím si, že recept na to, jak být trvale šťastný neexistuje.
Osudu se nesmíme moc cukat, jinak s námi zamete. Jak naši předkové dobře vypozorovali, tak do třetice všeho dobrého a zlého. Vždycky mě šimrá za krkem, když se dlouho daří, protože čekám, kdy přijde ta ťafka a nastane rovnováha ve vesmíru. Každý systém má totiž schopnost udržovat se v rovnovážném stavu.

???Kdy jsem naposledy brečel???

10. prosince 2019 v 11:04 | Mirek |  Téma týdne
Minulé TT bylo o tom, "kdy jsem naposledy brečel". Nějak jsem to nestihl, tak píšu příspěvek aspoň teď. Čeština je bohatá, takže to může také být o tom, kdy jsem naposledy plakal, kňoural, řval, vzlykal, lkál, atd...

Kdy bylo cokoliv z toho naposledy si už nepamatuji, ale jinak to mám stejně jako Honza Musil. Brečím u většiny pohádek, když dobro zvítězí nad zlem. Poslední dobou ale takových pohádek nějak ubylo. Pak mě také dojímají dobré romantické filmy, namátkou třeba Vzkaz v lahvi a z českých třeba Probudím se včera, nebo Rebelové.

Nejvíce v životě jsem usedavě vzlykal, když mi umřel kamarád. Vrátili jsme se z vojny. Ve věku 21 let dostal rakovinu a do roka umřel. Ukazoval mi na čundru varle veliké jako pomeranč. Řekl jsem mu, že musí valit k lékaři. V MCHZ v Mariánských Horách měli závodní lékařku. Ta mu řekla, ať si stáhne trenky a ze tří metrů prohlásila, že to má kýlu, a ať jde do nemocnice. V nemocnici mu řekli, že nemají momentálně kapacitu a objednali ho až za dva měsíce. Pak ho uspali a operovali kýlu. Až pak zjistili, že to není kýla, ale nádor. Ihned ho znovu uspali a odebrali mu varle. Po čase měl metastázy v plících, mozku, a tak se jen ptal, kdy už bude pět hodin. To mu jezdila sanitka píchat morfín.

Pak jsem povzlykával, když jsem škemral krásnou dívku, aby si mě vzala. Po svatbě jsme potřebovali ledničku, tak jsem musel prodat svou milenlu, červenou JAWU 250. To mi táké ukápla slza.

Nemůžu říct, že bych během dvouleté základní presentační služby, řval vzteky. Spoluvoják z Blavy, to měl vyřešené. Musel jsem mu na vycházce koupit lékařský toluen a Acilkofin, a ještě něco. Smíchal to, namočil kapesník a čichal. Měl sice červený nos, tvrdil, že má rýmu, ale dupal pořadový pochod, a měl všechno u p**ele. Kolik nastřílel ostrýma na terč si už nepamatuju.

Člověku se spustí slzy, když se dozví, že mu umřel někdo blízký, nebo koho měl rád.

Mnohomluvní politologové

5. prosince 2019 v 9:26 | Mirek |  Glosy
Pehe Jiří - politolog se možná zbláznil?
Vyjádřil se totiž veřejně takto: "Pokud bude chtít občanská společnost donutit po auditu EK Babiše k odchodu, nebudou stačit demonstrace ve festivalovém duchu jednou za dva za tři měsíce. Bude zapotřebí scénář Hongkong, Chile, Libanon. Tedy demonstrace každý den, dokud AB neodejde."
Nechápu, co dějají všechny ty rozvědky, výzvědné služby či špionážní služby ("bis, fbi, fsb, úzsi, cia, svr, vz, gru", atd... ), že nekonají proti podněcování k násilí. Ta nenávist z těch demonstrujících přímo stříká! To čekáme, až to přeroste v ozbrojený puč, nebo v občanskou válku?
Naštěstí policiii a armádu má pod "palcem" vláda a to je AB.
Nemyslím si, že je případné nás srovnávat s Latinskou Amerikou, Asií, Středním východem, Ukrajinou, Krymem, atd...
Jak může někdo vykládat politickou moc, aniž by respektoval svobodné volby a presumpci neviny?
Samozřejmě oni to ti mluvčí lidu dovedou tak mistrně obkecat, že se v tom i vysoce inteligentní člověk ztrácí. Podobné je to i s advokáty, proto trvají některé kauzy i desítku let.