Listopad 2019

Zjevení Karolína Muchová

30. listopadu 2019 v 12:08 | Mirek |  Ich
Karolína Muchová je Česká profesionální tenistka. Narodila se v Olomouci a je jí 23 let. Trénuje ji slovenský trenér Emil Miške.
Nikdy jsem tenis nijak zvláť nesledoval. Přivedla mě k něm národní hrdost přes úspěchy Petry Kvitové a Karolíny Plíškové. V současné době jsme tenisová velmoc!
Kvůli tenisu jsme si připlatili za kabelovou televizi, abych tam měl sportovní programy, jako ČT sport, NOVA sport 1/2, Eurosport 1/2, ... Jenže tenis tam nedávají a naše české hráčky už vůbec.
Naštěstí existuje internet a YouTube, a Samsung DeX station, díky čemuž můžu sledovat vše i filmy v maximálním rozlišení na velkém monitoru.
Píšu hráčky, protože na muže se nedívám, i když jak se jim daří se zajímám (vlastně dívám se když hraje Rafi, líbí se mi ty jeho "tiky" před podáním).
Proč jsem fascinován Karolínou Muchovou?
Nejsem sice žádným znalcem, ani expertem na tenis, ale ten výrazný rozdíl poznám. Stačí, když srovnám spoučasnou hru s tenisem v době Štefi Gráfové, Hany Mandlíkové, nebo Martiny Hingisové a spol. Dnešní tenistky mi připadají více "vysportované", s většímy svaly, mnohem rychlejší. Co všechno dokáží doběhnout, vybrat, vrátit přes síť. Téměř zmizely nekonečné výměny, některé zápasy končí i v čase něco málo přes hodinu.
V tomto směru, si myslím, že právě Karolína už začíná dosti vyčuhovat. Pokud tady ještě chvíli budu, tak se doufám dočkám toho, že bude jednou na čelném místě žebříčku WTA (tedy, jak se říká, pokud ji mouchy nep***erou).
Pokud bude mít nějaký odborník jiný názor, rád si přečtu komentáře.

ŽRAČKA II

26. listopadu 2019 v 9:47 | Mirek |  Téma týdne
O obezitě jsem již psal několikrát. Např.: ZDE nebo TADY.
Držel jsem různé diety. Například bodovou - zbodnul jsem vše, na co jsem přišel, nebo jsem se snažil jíst jen jednou denně - od rána do večera.Usmívající se
Ale krom srandy. Jedna dieta opravdu fungovala, a to bezuhlovodanová dieta Dr. Atkinse. Držel jsem ji půl roku, až jsem dosáhl ideální váhy, jenže ... !!! Říkali jsme jí s kamarádem "fialovina", protože, když jsme do skumavky s močí nasypali na špičku nože Lestradelovo činidlo, tak se objevila fialová barva, což znamenalo, že se látková výměna - metabolismu přepla do stavu ketézy. I z úst byl cítit aceton. Činidlo, byl to takový bílý prášek, jsem nemohl sehnat. Pomohl mi s tím až doc. Rajko Doleček.
V současné době prožívá tato dieta renesanci, jen nevím jestli dnes někdo dokáže sníst třeba kostku másla, nebo talíř škvarků, bez chlaba a rohlíků. Za mě se nesměla ani žvýkačka, protože Pedro bylo s cukrem.
Zaregistroval jsem., že se dnes propaguje bezsacharidová dieta na léčbu cukrovky (DM II). Tak k tomu už nemám vůbec odvahu!

Říkám, že je to ideologická diverse, a že je jako plíživá kontrarevoluce, protože, jak jsem byl odjakživa masožravec a buchty jsem nemusel, tak po tom půl roce vedly moje kroky nejprve do cukrárny - mohl jsem se po sladkém utlouct. Opasek se lehce povoluje, nebo padají kalhoty pod břicho. Od té doby mám strije. Jojo-efekt jako prase.
Já vím, k cukrovce jsem se prožral a byl jsem nedisciplinovaný. Když mě prim. Olšovský z nemocnice U Svaté Anny v Brně varoval, že buď dostanu infarkt, nebo mozkovou mrtvici, nebo mi uřežou nohu, nebo budu impotentní, tak kromě náhlé mozkové příhody mám všechno ... Smějící se
Mé životní váhové maximum bylo 135 kg. Teď už jsem jen docent, protože jedna noha váží cca 7 kg. Ani nevím, kam mi je dali?Mrkající
V rámci rekondičních pobytů pořádaných svazem diabetiků, jsem až po mnoha letech pochopil, že možná horší, než sacharidy jsou tuky!!! Protože játra za určitých okolností údajně produkují živočišný cukr - glykogen.

Letošní rok jsem, měl vůbec zajmavý. Svěřl jsem se v článku: Nevím, kdo jsem.
"Hlavně, že žiju!"

Nevím, kde ten člověk žil, v jaké rodině vyrůstal,

10. listopadu 2019 v 10:29 | Mirek |  Politika
Nevím, kde ten člověk žil, v jaké rodině vyrůstal, v jakém sociálním prostředí? Ale připadá mi trochu "pohrkaný" ...(vlastně vždyť on je "socdemák")
Pořád do nekonečna budou někteří "zviditelňovači" omílat, jak bylo v tom komunismu hrozně. Za prvé nebyl u nás nikdy komunismus, to jen prezident Antonín Novotný se jednoho dne ráno probudil a rozhodl se, že Československou republiku přejmenuje na Československou socialistickou republiku. Asi po vzoru SSSR. On ani ten socialismus z politologického hledisko u nás v pravém slova smyslu nebyl, byly jen snahy vytvořit sociálně spravedlivý řád (jak říkal Alexandr Dubček - s lidskou tváří). Jen jedno je jisté, že vedoucí silou ve státě byla KSČ. Ubvědomuje si někdo, že ve druhém ekonomicky nejsilnějším státě na světě, v Číně, je u moci KSČ?
Po té tzv. "sametové" revoluci se měla udělat tlustá čára, tak jak to koneckonců někteří navrhovali a jak do dobře udělali va Španělsku po pádu Frankova režimu. Pořád bude někdo omílat, že nebyly banány a toaletní papír (když vyhořela jediná fabrika u nás, která ho vyráběla). Tak se na záchodech používalo Rudé právo, aspoň se mu dostalo smysluplného využití, nebo "průklepák". Já jsem si namluvil dívku, budoucí tchýnička pracovala ve skladu OP Zelenina a ovoce, měl jsem banánů NS kolik jsem chtěl. Pomeranče byly jen Kubánské, které se špatně loupaly, ale byly sladké.
Nevím , co mohl místopředseda ČSSD ve 13 letech chápat na roce 1968. Moje maminka v to osudové ráno stála na štokrdli s uchem u rozhlasu po drátě a plakala, že je válka. Já jsem jel tramvají z Poruby do centra do učení a u cesty stály tanky. To bylo asi tak všechno, co jsem poznal. A vlastně ještě, na lešení Státní vědecké knihovny visel zrádce Kolder (vycpaný).
Mamka byla většino žena v domácnost, protože měla chronickou nemoc a otec by důchodkový adjunkt a později dostal státní byt v paneláku. Ve stejném vchodě bydlela i Marie Rottrová (tehdy ještě Kučajová). Byli jsme štěstím bez sebe, teplá a studená voda, centrální vytápění, parkety, kuchyňská linka, ... Nemuseli jsem už řezat a sekat dřevo, folovat uhlí do šopy, topit v kamnech PETRA nebo CLUB, nahřívat vodu na koupání v kotli na vyvařování prádla, koupat se jednou týdně všichni v jedné vodě, napřed děti, potom mamka a nakonec hlava rodiny.
Krajský tajemník KV KSČ Mamula bydlel v normální tuctové "vilce", jen ho vozili v Tatře 613. Jak žili "papaláši" v Praze, nevím.
Současná společnost je rozdělena především hmotně - majetkově. Na jedné straně rentiéři a majitelé nemovitostí, kterým byly vráceny majetky oprávněně a na druhé straně lidé v bytech OKD, kde platí nekřesťanské nájemné a byty si nemohli koupit a třeba členové družstva Svatopluk, kteří si své domy dostavěli vlastnoručně a budou muset si je zaplatit potřetí, atd, atd, ...
Naštěstí lidé na vesnici si mohou aspoň chovat slepice, králíky a vypěstovat si nějakou tu zeleninu. A tu práci, kterou si "pražáci" nedovedou ani představit jim bude někdo závidět? S nějakám záhumenkem a chovem kravičky je konec, protože ze stájí jsou koupelny nebo vinárny.
Blbou náladu ve společnosti dělají novináři, redaktoři, různí pisálkové, kecálkové a rozumbradové. Ti nemají žádnou odpovědnost, žádné starosti jen prudí. Máme hodně ne-pracující inteligence a málo dělného lidu. Všichni chtějí být právníky, advokáty, doktory, ... A sehnat dobrého řemeslníka je kumšt.
Této blbé nálady zneužívají Chvilkaři idiocie. Dost dobře nevím, o co jim jde, možná chtějí udělat "majdan", tak ať si navlečou fialové vesty a chodí v nich i do práce, ať je v metru poznáme. Nebo chtějí zaútočit na "Zimní palác", protože je jich bolše? Pokud bude na Letné II půl miliónu lidí a každému dají pětistovku, tak je to 250 miliónů. Kde na to berou? Přece každý kdo dostane pětistovku, jim obratem nepošle na účet 5000.
Pro mě je jediný výsledek ten, že se mi dokonale zprotivili herci a umělci, které jsem měl rád. Nevím, kýho čerta se tam tarasí starý Svěrák, nestačí mu, že byl v Americe a je ověnčený oskarem? Těm mladým se možná ani tak nedivím, protože jsou ještě nevyzrálí, nevědí, co je život. Například Jitka Čvančarová mohla být českou sexbombou, měl jsem rád Filipa Rajmonta, Sandru Pogodovou , Simonu Babčákovou či Báru Basikovou.
Všechny ostatní lze dohledat na internetu. Jsou tam takoví, kteří mě hodně sklamali, např. Tomáš Klus.