Listopad 2018

Stěhování

Sobota v 9:56 | Mirek |  Téma týdne

Změna je život

My Češi jsme údajně málo ochotni stěhovat se za prací - měnit několikrát za život bydliště, nebo, že by každý z manželů kvůli práci bydlel v jiném městě, potažmo státě.
Z naše velkého vzoru USA si bereme příklad jak kdy. Všechno to špatné si necháme rádi-neradi importovat, ale naopak to, co je pozitivní to necháme být. Nikdy jsem nebyl v Rusku a v Americe už vůbec ne, takže jsem odkázán na objektivnost masmédií. Jestli je to ve Spojených státech tak, jak je nám to prezentováno, tak tam se lidé stěhují za prací několikrát za život a několikrát za život se rekvalifikují a mění profesi. Běží v televizi seriál, který má reálný základ, Válka skladů. V každém městě je tam oplocený areál, ve kterém jsou desítky a možná i stovky kójí.

Od ucha k uchu

5. listopadu 2018 v 7:56 | Mirek |  Téma týdne

Říká se jednomu druhu úsměvu.

Včera dávali jeden z dílů slavých a úspěšných "básníků".
V závěrečné scéně tam doktor Šǎfránek, hlavní postava filmu nalepil nos na sklo porodnice a roztáhl ten jeho typický úsměv, na který sbalil všechny kočky svého života, tak jak ho známe u herce Pavla Kříže. To je úsměv od ucha k uchu.
Můžeme se však jen pousmát. Jen je ale slabé slovo, protože i pouhé téměř neznatelné pousmání může mít kouzelnou, až čarovnou moc. Třeba i při letmém potkání na ulici, v kavárně, ve škole, mezi pracovním kolektivem a může to být počínající flirt.
Existuje i letmý úsměv, který může trvat jen pikosekundu a přesto má svůj účinek.

45. týden

1. listopadu 2018 v 8:45 | Mirek |  Hotovky
Už mě nebaví pořád přenášet obrázky z jiného úložiště, nebo dávat odkazy, tak si prosím klikněte levým myšítkem na následující odkaz. Tam si přečtete celý článek i s fotkami jídel, která jsme už snědli.

http://miric.unas.cz/45-tyden/