Září 2018

Výživové údaje

28. září 2018 v 16:50 | Mirek |  Poživatiny

Nevím, jestli nemají výrobci potravin povinnost uvádět na svých výrobcích výživové údaje ...

Myslím tím základní složky potravy, sacharidy (S), bílkoviny (B), tuky (T) a vlákninu a celkové množství energie to vše ve 100 g potraviny. Někdy je uváděna i denní doporučená dávka (DDD).
Používám kalorické tabulky (www.kaloricketabulky.cz), kde je databáze poživatin, (potravin, nápojů a pochutin) i hotových jídel a právě tyto hodnoty. Tuto databázi mohou uživatelé doplňovat, pokud najdou něco, co v ní chybí. Autoři nedávno zavedli významné vylepšení, že není potřeba z obalu tyto hodnoty otrocky opisovat, ale stačí na tabulku namířit fotoaparát mobilu a hodnoty se automaticky přidají do aplikace.
Koupili jsme nedávno v Králíkách v Konzumu aspikovou bábovku a na ní právě tyto údaje zcela chybí - viz. obrázek: Aspiková bábovka 240 g - KONZUM

Zato těch surovin, těch surovin, těch surovin ...
Nutno, ale přiznat, že vedoucí se stará, měli tam vypsáno, že přijímají objednávky na chlazené krůty (s poznámkou, že jsou z českého chovu) a že přijímají objednávky na brambory k zimnímu uskladnění. Pak tam také rádi zastavíme na nákup, protože mají velký výběr čerstvých uzenin, které na žádost nakrájí a také tzv. "vařená" - jitrnicový a jelítkový prejt a tlačenky.

Jak v Praze levně poobědvat

28. září 2018 v 16:45 | Mirek |  Glosy

Je to celkem jednoduché.

Stačí, aby jste se trefili na IK+EM, tedy Institut klinické a experimentální medicíny. Nachází se v Praze 4, Kunratice - Krč, Vídeňská ul., č. 1958/9. Pojedete podle mapy, tak, jak se to dělalo dříve, nebo si nastavíte navigaci GPS (v mobilu buď mapygoogle, nebo Sigic, nebo Mapy.cz, nebo MAPS.ME). Jen upozorňuji, že na Jižní spojce, Šťerboholské spojce a na Pražském okruhu mohou být kolony, které vás zdrží i hodinu.
Pokud tedy trefíte a vpořádku dojedete, tak klidně vjeďte přes závoru dovnitř areálu, vemte si parkovací lístek, parkovacích míst je tam dost. Dokonce si myslím, že do určitého kratšího času je to zdarma. My jsme neplatili, protože jsme využili verifikační automat pro tělesně postižené.
Dal jsem si 300 g hovězího masa po námořnicku a 200 gramů amerických brambor. Zaplatil jsem 111 Kč. Měli také jedno meníčko za 86 Kč. Byl to takový bufetový systém s tácky a částečně s obsluhou (polévky a čerstvé hranolky). Platilo se u pokladny, ale pokladní každé jídlo zvlášť vážila, takže platíte podle toho, jak velkou porci si naberete. Uvažoval jsme o tom, že musí mít všechny taliře (velké, malé a plastové misky) kalibrované, jinak by nemohli pracovat s tárováním. Zaměstnanci zřejmě platili čipy.
Hned vedle byla kavárna - cukrárna - bufet, kde jsme si dali výborné dvojité presko, kapučino a nějaké bublinky a domácí, zelený,
ledový čaj. Jedním slovem prostě luxus!!!
A
Ještě vynikající "bublinky" z Francie (ostré jako břitva - tak, jak kdysi býval sifon, že to vyletělo až nosem). Silně perlivá voda - sifon z Francie.
Oběd v jídelně IK+EM Praha

37. týden

18. září 2018 v 8:24 | Mirek |  Hotovky
Pondělí 10.9.
Vývar. Boloňské špagety, sýr. Hovězí vývar s nudlema. Boloňské špagety, kečup.

36. týden

1. září 2018 v 10:43 | Mirek |  Hotovky
Pondělí 3.9.

Česnekový krém

Vepřové kostky na slanině, těstoviny