Červenec 2018

Protur Palmeras Playa Aparthotel - recenze

29. července 2018 v 10:34 | Mirek |  Ich
Naše recenze se v mnohém rozchází od recenzí ostatních hostů, dokonce je někdy protichůdná nebo opačná.
Pokud se týká vlastního hotelu, jmenovitě jeho stavby, tak ta nás zprvu udivila, až jsme měli z uspořádání do tvaru písmene U určité obavy. Jedná se o tři sedmipatrové budovy, kdy jedna "nožička" písmene vrhá na vnitřní prostor s bazénem stín při východu slunce a druhá při jeho západu.

Co všechno člověk nevidí II

23. července 2018 v 6:23 | Mirek |  Ich
Byli jsme v destinaci, kde denní (ale i noční) teploty dovolují snídat, obědvat a večeřet v prostoru mimo hlavní zděnou jídelnu v takovém otevřeném přístavku. V těch vedrech byl stín a průvan velmi žádaný a příjemný. Při bufetovém způsobu stravování byly stoly prostřeny, nachystané příbory, skleničky, hrníčky a ubrousky. Taliře a misky si každý nosil sám. Obsluha jen sklízela ze stolů. U každé židle bylo na stole takové plastové dírkované prostírání. Servírky a číšníci při úklidu ty "podtácky" třepali na zem a stoly utřeli.
Když měla žena ráno v 6:00 budíček, aby šla obsadit lehátka u bazénu, tak mi po návratu vždy sdělovala, jak venku je neskutečný ptačí "řev". Musely tam být těch ptáčků snad tisíce. Štěbetali jeden přes druhého tak, že jsme říkali, že mají snad ranní poradu a rozdávání úkolů.
Tipoval jsem, že jsou to vrabci a měl jsem pravdu. Poskakovali totiž všude kolem. Byli totiž dobře živeni mimo jiné právě těmi drobky z jídelny.
A tak jsme shlédli dosud nevídané. Jeden ochočený vrabec se nechal servírkou hladit. Byla to asi užitečná symbióza. Vrabec dostal drobky a servírka nemusela zametat. Vrabčáci totiž běžně poskakovali mezi stoly a mezi námi stolujícími.

Co všechno člověk nezažije

20. července 2018 v 8:48 | Mirek |  Ich

Kloboučku hop

Klobočku hop byla kdysi dětská stolní hra. Mi tento výraz naskočil v mysli, když jsem viděl, to, co jsem viděl. Ono to ale bylo spíš kloboučku prostři se! Zase podle té známé české pohádky.
Švédský stůl je způsob podávání jídla pocházející ze Skandinávie. Spočívá v tom, že se nejrůznější pokrmy vyloží na jeden velký stůl, odkud si každý strávník bere, na co má zrovna chuť. Používá se hlavně na oslavách, výhodou je, že hostitelé nemusejí obsluhovat každého návštěvníka zvlášť a zbude víc času na zábavu. Existují také restaurace a hotely, které nabízejí ke snídani či obědu švédský stůl za jednotný poplatek.