Volby prezidenta 2018

28. ledna 2018 v 9:03 | Mirek |  Glosy
Mám radost, že jsem svým hlasem malinko přispěl k tomu, že byl v druhém kole prezidentských voleb zvolen Ing. Miloš Zeman. Na druhou stranu bych byl rád, kdyby mi někdo vysvětlil, proč téměř 100 % zahraničních voličů volilo profesora Drahoše? Celkem vůbec nechápu, proč je těm, co tady nejsou a nežijí tady (mnohdy už ani neumí pořádně česky), je umožněno ovlivňovat dění a směřování republiky na dalších pět let. Jakým způsobem získávají

infoprmace o tom, kdo co udělal nebo dělá pro jejich vlast, čtou noviny a možná internet. Kolik našich občanů žije v Rusku a kolik v Číně? Všichni jsou na Západě a proto ta protizemanovská histerie, myslí si totiž mylně, že tím, že Zeman vycestuje na Východ, tak je prorusky orientovaný. Je to tak vlastně od doby, co američtí senátoři ve stoje tleskali Václavu Havlovi, protože už viděli, jak si kapitalisti napakují kapsy penězma z Česka.
Možná tím i chápu, co je to ta "pražská kavárna", co jsou to "havloidi", a "dobroserové". Nejsou to náhodou ti, kterým kapitalismus vyhovuje, kteří z něho tyjí, jsou to zbohatlíci, kteří přišli k milionům a miliardám možná více méně nezákonným nebo minimálně "vyčůraným" způsobem? A moc jejich peněz se projevuje všude.
Mušketýři - jeden za všechny, všichni za jednoho, proč se neúspěšní kandidáti semkli v jeden protizemanovský šik? V besedě kterou moderoval Karel Voříšek byla Horáčkem placená klaka, která mocně tleskala při každé hovadině, kterou řekl Drahoš a pískala, když mluvil Zeman.
Zklamali mě někteří umělci, herci a zpěváci, kteří veřejně podporovali Zemanova protikandidáta, i kdyby to byl kdokoliv. Nevím, co jim udělal, nebo možná spíš neudělal? Protože podporovat kandidáta, který je "prázdnou nádobou", který nemá žádnou kvalifikaci stát se prezidentem bylo možná zahození svého hlasu. My všichni musíme absolvovat výběrová řízení a konkurzy, byť na sebenižší funkci a prokazovat vzdělání a praxi. Tu ale nesplňoval nikdo z ostatních osmi kandidátů. Proč se do volby nepřilásil nikdo z ostřílených matadorů, nikdo z těch hrdinů televizních spotů, kteří mají plnou hubu žvástů, silných slov a tady se nejednou pokakali. Proč nekandidoval Kalousek, Fiala, Filip, ...atd.
Zklamal jsem se v Marii Rottrové, se kterou jsem žil v jednom vchodě paneláku na IV. obvodě v Ostravě-Porubě, zklamal mě Petr Janda, zklamala mě Andrea Hlaváčková a další, ... Já vím budete namítat, že přesně to je ta demokracie. Nikomu neberu jeho názor jen bych čekal, že budou ti lidé víc používat svůj mozek a nenechají se ovlivnit masmédii nebo masivní předvolební kampaní a masírováním, až zkorumpováním moci peněz.
Bylo to možná tak, že: "Mezi slepými je jednooký králem."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MarijaKes MarijaKes | 28. ledna 2018 v 9:25 | Reagovat

Že je Zeman proruský, to asi všichni posoudili podle toho, že jel vyjednat obchody do Ruska, kde už stejně obchoduje celý západ, ale to nikdo nevidí. Francouzský prezident tam jel hned po Zemanovi. Rusko, je ochotno brát naše výrobky, západ ne. Ten naše podniky nikdy nepodpoří, spíše naopak. Hospodářská prosperita je pro nás veledůležitá.
Cítím to podobně jako ty.
Velice mne překvapil pan Horáček, kterého jsem bytostně nesnášela a kterého nemám ráda dále, ale on uznal demokratickou volbu, nekydal na nikoho hnůj ani nikoho nenazýval starými strukturami, což nedokážou mnozí voliči pana Drahoše. I pan Drahoš sám ve svých předvolebních projevech s občany a před kamerami stále poukazoval na ty špatné vlastnosti Zemana. Bral si ho do pusy snad při každém rozhovoru s lidmi. Není možné vzít z každého muže kousek. A vůbec to není tak, že 4 kraje volily Drahoše a zbytek volil Zemana. není pravda, že venkov volil Zemana a vzdělanci Drahoše. Ve všech okrscích to bylo velmi těsné. Proto mne moc mrzí, že na sebe lidi hážou špínu dál... Nikdo z voličů toho či onoho není zdatným politickým prognostikem, aby si byl naprosto jist, co které rozhodnutí přinese. V Evropě zakotvení jsme, jsme i v dalších pevných svazcích.....

2 Asterius Asterius | E-mail | Web | 28. ledna 2018 v 11:11 | Reagovat

Ti antizemanovci jsou skutečně rozumu zbavení. Vidím to i ve svém okolí a u lidí, u kterých mě to silně mrzí. Oni by snad z principu volili i Hitlera, hlavně aby nevolili Zemana. Všichni to tak dramatizujou, nechápu to.

3 Jarka Jarka | Web | 29. ledna 2018 v 12:59 | Reagovat

Volila jasem Drahoše, protože tam nikdo jiný proti Zemanovi nebyl k mání. Nedivím se voličům ze zahraničí, sledují cvrkot v naší zemi z odstupem a bez emocí a vidí to, co my nevidíme. Pan Zeman je zlý člověk. Při svém první projevu stačil pozurážet všechny kdo s ním nejsou na jedné lodi, je to samolibý člověk, kterému záleží jen samotnému na sobě. Slušnost, vstřícnost a lidskost jsou dnes sprostá slova a projev slabosti. Tak, jako první volbu vyhrál nečestně na otázkách Sudet a kolaborace rodiny knížete, tak letos to byla naprosto nesmyslná migrace, kterou notabene z pozice prezidenta neovlivní. Nebylo nic platné, že měl k migrantům stejný postoj, jako Drahoš. Jsem moc smutná, nechci na Hradě prezidenta nesnášenlivého, hádavého a samolibého.  Společnost se rozštěpila na polovinu a a jestli bude Zeman pokračovat tím, že zesměšní a urazí kde koho, ty příkopy jen tak nezmizí.

4 David David | E-mail | 16. února 2018 v 14:05 | Reagovat

Mě mrzí, že se panu Zemanovi nepostavil výraznější státník. Volil jsem pana Drahoše jen proto, že si myslím, že by si měl pan Zeman už jít odpočinout na Vysočinu. Diskuze typu východ-západ, pravice -levice,...nemají ve spojitosti s prezidentskou funkcí v ČR smysl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama