Leden 2018

Staré věci, škoda vyhodit

30. ledna 2018 v 5:20 | Mirek |  Ich
Nechal jsem se inspirovat článkem http://jezura.blog.cz/1801/suvenyry
Napsal jsem komentář: "Přesně totéž děláme stále a průběžně.
Již třikrát jsme se stěhovali, vždy do menšího a menšího bytu, takže to vlastně byla nutnost. Nazval jsem to čačky-pačky a když se podívám zpětně na ty fotky, co všechno jsme prodali, rozdali a vyhodili, tak se to nechce ani věřit. Ale jsou to jen věci, vzpomínky máme v sobě a ty nám nikdo nevezme."

Nebýt slev, tak se ani nenajíme

29. ledna 2018 v 10:35 | Mirek |  Tloušťka

DIETA!

Kouzelné slovíčko.
Jak kdy, a jak pro koho? Někdo ho už nemůže ani slyšet a lezou mu už všechny ty diety krkem. Jako třeba JÁ.
Šunka je výborná, vynikající, kvalitní věc - poživatina - potravina - maso. Zkuste ji ale jíst každý den, byť v různých podobách. Na chlebu s máslem, s rohlíkem a hořčicí, jako hemenex, na chlebíčku, jako šunkový závitek s křenem, nebo i v aspiku, atd, atd, ...

Volby prezidenta 2018

28. ledna 2018 v 9:03 | Mirek |  Glosy
Mám radost, že jsem svým hlasem malinko přispěl k tomu, že byl v druhém kole prezidentských voleb zvolen Ing. Miloš Zeman. Na druhou stranu bych byl rád, kdyby mi někdo vysvětlil, proč téměř 100 % zahraničních voličů volilo profesora Drahoše? Celkem vůbec nechápu, proč je těm, co tady nejsou a nežijí tady (mnohdy už ani neumí pořádně česky), je umožněno ovlivňovat dění a směřování republiky na dalších pět let. Jakým způsobem získávají

Nebojím se ničeho

23. ledna 2018 v 4:51 | Mirek |  Ich

Ale abych se nerouhal.

Částečně jsem životní motto "vytuneloval" tatičkovi Masarykovi. "Nebát se a nekrást".
Ta druhá polovina je jasná, v životě jsem nekradl, nikomu a nic (nevezl jsem z JZD kolečko s navršeným senem a dole schovaný pytel s pšenicí, ani jsem nepřehazoval z fabriky nic přes plot). Jak se říká příležitost dělá zloděje, tak jsem asi tu příležitost neměl (bohužel nejel jsem za pošťáckým autem, kterému by se otevřely zadní dveře a na silnici by vypadl pytel s penězi a já bych ho šel na druhý den vrátit na poštu). Ani jsem nebyl dost velký a ani jsem nepracoval v kanceláři, abych v době kdy nebyl toaletní papír mohl nosit domů "průklepák".

Zelí vyndáme ze sáčku

23. ledna 2018 v 3:32 | Mirek |  Recepty

A několikrát ho překrájíme.

Do hrnce nebo kastrolu dáme popustit na kostičky nakrájený uzemý špek. Zpěníme nakrájenou cibuli, přidáme zelí a drcený kmín. Přilijeme trochu vody a dusíme. Po určité době přidáme nastrouhaný brambor, přidáme ještě trochu vody a ještě dále necháme mírně provařovat, aby nebyly brambory syrové.V případě potřeby dosolíme a přikápneme trochu octu. Když má zelí požadovanou konzistenci, máme hotovo.
Jako přílohu můžeme použít dříve upečený vepřový bůček. Nakrájíme ho na plátky a na pánvi orestujeme.

FIDORKA

21. ledna 2018 v 5:36 | Mirek |  Pochutiny

Co mám rád.

Mám-li napsat, co mám opravdu hodně rád - z neživého světa - mezi poživatinami, je to určitě čokoláda, protože tu má rád snad každý. Čokoláda jako taková je vlastně kakaové máslo (čili tuk), kakaový prášek a cukr. Cukru je tam dost, proto je to pro mě jako pro diabetika věc v podstatě zapovězená, resp. přísně kontrolovaná a dávkovaná.
Fidorka je tak vlastně pro mě něco jako ciankáli.

Našeptávač, ale nejen to...

18. ledna 2018 v 3:59 | Mirek |  Glosy
V poslední době mám pocit, že mě pronásleduje vnitřní hlas každou noc.
Trpím totiž nespavostí. Nevím, jestli stačí spát jen čtyři hodiny denně, ale víc nedám i kdybych chtěl. Na druhou stranu žertuji, že jsem jako pivovarská kobyla - kde zastavím, tam si zdřímnu. Kolikrát za den se to stane nevím, ale možná, kdybych to spočítal, tak to dá těch potřebných 8 hodin.
Bývaly časy, že když jsem byl hodně vyčerpaný, tak jsem byl schopen chrápat zavěšen za madlo v jedoucí tramvaji.
Teď nevím jestli bdím nebo sním, takže se mi plete, co je chod mozku na volnoběh a co si v duchu plánuji co budu dělat, nebo řeším o půlnoci strašně důležitý a zapeklitý problém.
Něco z toho bude určitě vnitřní hlas - našeptávač, naváděč.
Jestli se z toho pak u snídaně zrodí to pověstné AHA!, nebo to vyšumí do ztracena, jako šuměnka, to asi záleží na okolnostech.
Dnešní noc byla v tomto směru nadmíru plodná. Jsou tři hodiny ráno, vstal jsem a opět už snad posté jsem se snažil vyřešit problém s českou klávesnicí. Bojuji s diakritikou a s variantou QWERTY/QWERTZ od té doby, co jsem si k Samsung S8+ přikoupil dokovací stanci DeX Station, propojil s moniotorem, klávesnicí a myší v naději, že budu mít plnohodnotný PC.
Radost z uvedeného mi kazil jen fakt, že jsem zaboha nemohl přijít na to, jak to vše "počeštit"?
Vnitřní hlase děkuji nastotisíckrát!!!

Guláš z vepřového kolena

16. ledna 2018 v 7:11 | Mirek |  Recepty

Suroviny:

1 ks Vepřové koleno zadní
1 lzice sádla
3 cibule
paprika mleta sladká
1 čili paprička
3 stroužky česneku
Sůl, pepř, vegeta, drcený kmín
Bobkovy list, nové koření, celý
pepř

Postup:

Koleno očistime, opláchneme a vykostime. Maso i s kůží nakrájíme na větší kostky, dáme do misky a promícháme se soli, pepřem, vegetou a drceným kmínem. Přikryjeme fólií a dáme do lednice.

Kost dáme uvařit do tlakoveho hrnce spolu s novým kořením, bobkovym listem a celým pepřem tak na hodinu , aby se uvařily i křupavky a uvolnily kolageny. Vývar použijeme.

V kastrolu na sádle orestujeme nakrájenou cibuli do tmavohněda. Zasypeme sladkou paprikou a hned dáme orestovat nakrájené maso. Po chvilce zalijeme vývarem a dusime do změknuti masa. Zahustime jiškou, zasmažkou, záklechtkou nebo chlebem. Přidáme utřený česnek a zasypeme rozdrcenou majoránkou.
***
***
***

Je to pravda?

13. ledna 2018 v 6:34 | LUT |  Politika

Přišlo mi e-mailem

V roce 1991 jsem byl na koncertu Karla Kryla v Kroměříži . On během koncertu komunikoval s publikem, odpovídal na otázky, říkal své názory.
Dodnes mně zůstala v paměti jeho odpověď na dotaz, zda se zase vrátí do Československa natrvalo.Tehdy stručně odpověděl: "Ne. Byl bych určitě prvním politickým vězněm Václava Havla." On už tehdy zcela jasně věděl to, co my jsme ještě ani netušili. J.M. ​ ​
Karel Kryl už dávno věděl jak to s naší slavnou republikou dopadne - aneb Hymna další revoluce.
1 Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce.
2 Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, Brbláme spolu u píva , jak brblali jsme vždycky, farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě, či za tři pětky.
3 Demokracie zavládla, zpívá nám Gott a Walda, baštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.
4 Demokracie panuje od Aše po Humennésamet i něha v pánu je a zuby vylomené , dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí , zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Demokracie dozrává do žaludečních vředů , bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů , a je to mýlka soukromá; - snad z optického klamu , že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.
Tuto skladbu Karla Kryla nezavřela do trezoru KSČ, ale strana, která vládla. Prezidentem byl Václav Havel, premiérem byl Václav Klaus, vlastní osobou prohlašovaný prezident, na ministerstvo vnitra se už třásl Jan Ruml. Ve vládě bylo pár pomýlených komunistů, jako na př. Vladimír Dlouhý. Ostatní je na vaší paměti, tak proč by takovou píseň po pravdě měli poslouchat. Proto ji teď máme na internetu.

Jestlipak se někdy někdo bude zajímat, proč Karel Kryl tak náhle zemřel...

VODA ve správný čas

13. ledna 2018 v 6:18 | LUT |  Vážně/nevážně
Spousta lidí říká, že nechtějí pít před ulehnutím do postele, aby nemuseli vstávat v noci. Zeptal jsem se doktora, proč lidé potřebují močit v noci?

Odpověď:
Gravitace zadržuje vodu v dolní části těla, když jste ve vzpřímené poloze (nohy otékají). Když ulehnete a dolní části těla (nohy, atd.) se dostanou do stejné úrovně s ledvinami, potom ledviny odtud snadněji odstraní vodu. Věděl jsem, že je třeba pít vodu, abychom vypláchli toxiny z
našeho těla, ale toto bylo pro mě novinka. Správný čas kdy pít vodu ... velmi důležité. Od
srdečního specialisty!

Pitná voda v určitém čase maximalizuje svoji účinnost na organismus:
2 sklenice vody po probuzení - pomáhá aktivovat vnitřní orgány
1 sklenice vody 30 minut před jídlem - pomáhá trávení
1 sklenice vody, před koupáním - pomáhá snižovat krevní tlak
1 sklenice vody před spaním - pomáhá zabránit mrtvici nebo infarktu

Můj lékař mi řekl, že voda před spaním také pomůže předcházet noční křeči nohou. Kardiolog uvedl, že kdyby každý člověk po obdržení tohoto e-mailu, jej odeslal 10 lidem, mohlo by to pravděpodobně zachránil jeden život!

Bonmoty

13. ledna 2018 v 6:04 | LUT |  Sranda
S manželkou si často vyměňujeme názory. Já přicházím se svým a odcházím s jejím.

" Prej ses oženil." "Jo jo, oženil." "To musíš být šťastnej." "No, to musím."

Když žena říká "Cože ?"tak není hluchá. Je jen milá a dává ti šanci říct svůj názor lépe, nebo-li opačně..

" Přišlo mi upozornění, že jsem, jako jeden z posledních zaměstnanců, nevyplnil anonymní dotazník."

Víte , na čem dobře drží kočičí chlupy ? Na všem!

" Vojíne ! Neviděl jsem vás včera na tréninku maskování !"
"Děkuji pane !"

Policie zatkla podvodníka prodávajícího pilulky pro věčné mládí. Jde o recidivistu, který za to byl trestán již v letech 1721, 1845 a 1926.

Umím karate, aikido a taky spoustu jiných japonských slov.

Dostal jsem nějaký prášky na tu moji paranoidní schizofrenii, ale nežeru to. Myslím, že ten doktor po mně jde.

V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

Optimista je člověk, který v pondělí ráno při nástupu do práce zvolá: A pozítří už máme středu !"

" Vegetarián "je starý indiánský výraz pro "špatný lovec".

Včera ve 3 hod. v noci u mě zvonil soused. Normálně přišel ve 3 hod. v noci a zazvonil! Sem se tak lekl, že mi málem vypadla vrtačka z ruky.

Jsem jako džin. Zjevím se všude, kde se otevře láhev.

Když Graham Bell vynalezl telefon, měl už tři zmeškané hovory od Járy Cimrmana.

Kdo chce psa jíst, hůlky si vždycky najde.

Víte , kdy kuře naposled pípne ? V Tescu u pokladny.

Muži mají také city. Například cítí hlad.

" Podle mě nemůže být pravda, že na Měsíci není život. Jedna známá odjela na měsíc na dovolenou a vrátila se těhotná."

Nikdy se nevzdávej svých snů. Prostě spi dál.

Proč ženy vždy vědí, kde co je ? Protože to tam přendaly z místa, kde to bylo.

" Seznámila jsem se s perfektním chlapem.On měl peníze a já zkušenosti." "A jak to dopadlo ?" "Teď mám peníze já a on zkušenosti."

Facebook spadl a nefunguje. Produktivita práce po celém světě stoupla o tisíce procent.

Pan učitel se ptá zkoušeného: "Když máš v jedné kapse 100 Kč a v druhé kapse 100 Kč, co máš ?" "Cizí kalhoty," odpoví žák.

" Proč jdeš vždycky na balkon, když tvá žena zpívá ?" "Aby si nikdo nemohl myslet, že ji biju."

Nehubnu do plavek, tloustnu do nafukovacího kruhu, aby mi nespadl.

V noci bychom prý neměli jíst, ale kdo mi sakra vysvětlí, proč je tedy v lednici světlo ?!

Život je jako bonboniéra. Tlustým lidem nevydrží dlouho.

Nedávný průzkum ukázal, že žena s mírnou obezitou žije déle než muž, který se o tom zmíní.

Chytré telefony, chytré hodinky, chytré oblečení, chytrá auta, jen ti lidi jsou čím dál blbější.

Ukrajinská armáda povolala všechny vojenské zálohy. V celé západní Evropě se zastavily stavební práce.

Baví se dva kapři a ten jeden se ptá: "Věříš na život po Vánocích ?"

" Pokud se někdy ztratíte v lese, kompas vám pomůže ztratit se víc na sever."

Nejlepší způsob, jak si zapamatovat narozeniny své ženy je, jednou na ně zapomenout!

Budete mi rozumět?

8. ledna 2018 v 11:45 | Mirek |  Počítače a vše kolem

ykusim to.

Budu psat anglicko ceskz.
Sice na ceske klavesnici, ale QWERTY. A neumi diakritiku. Takye budu sice psat slova, která existuji v cestine, ale pravopis bude anglickz. A zpsilon je tam, kde ma byt yet a naopak.Je to na palici, ye?
Yrusil jsem totiy velkz PC a poridil si Samsung Galaxy S8+ a k nemu dokovaci stanici DeX station, coz ve vzajemnem spojeni s monitorem, klavesnici a mysi melo nahradit stolni pocitac.
Jenze! Jako vzdy opet se mnou kapitalisti vyjebali. Nikde neni uvedeno, ze stanice neni plne lokalizovana do cestinz, takze mi klavesnice pise, tak jak vidite.
Yatim jsem se nedopatral ani pravdz, ani spravedlnosti. A to jsem si mzslel, ze doba kdy u vyrobku z dovozu nebyly ceske navody je davno pryc.

Neznámá pokojovka

1. ledna 2018 v 9:46 | Mirek |  Kde domov můj

Prosím o radu.

Co to manželce vyrostl za pěstitelský úspěch?
***
***
Děkuji za radu.