Září 2017

Inspirace

11. září 2017 v 17:06 | Mirek |  Hotovky

Pomalu nám končí léto.

Tak ještě honem uvařit něco z dobrůtek.
1 - Kung pao
2 - Segedýnský guláš
3 - Bratislavské plecko
4 - Rizoto a Parmegiano Reggiano
5 - Lovecký guláš
6 - Fazolky na smetaně, pečený bůček
7 - Rizoto s parmezánem
***
***

100% džusy

11. září 2017 v 16:38 | Mirek |  Nápoje

Stoprocentní džusy mají

většinou nízký obsah cukru.
Myšleno ve 100 g, t.j. v jednom deci. To je proto, že jsou bez přidaného cukru. Nesmíme vypít najednou litr (někdy jsou tak chutné, že se máme co držet, že?). Není to ale čistá, čerstvá šťáva ze zralého ovoce, ale jsou dělané z koncentrátu. Koncentrát je zahuštěná šťáva (je jí pak menší objem a snáze se přepravuje), která se pak ředí vodou.

Hrobař ANO

11. září 2017 v 7:37 | Mirek |  Glosy
Před volbama všechny strany napříč politickým spektrem deklarují a slibují, že je potřeba zvyšovat mzdy, a že s tím souhlasí, a že to udělají. Sliby chyby.
Ne, že bych to někomu nepřál, ale k učitelům (kteří to mimochoderm opravdu potřebují) se už přidali hasiči a zdravotníci, za chvíli to budou úředníci, havíři a řidiči autobusů, atd.
Některým skupinám se přidává už poněkolikáté.
Raketově rostou ceny zboží a za tím pokulhává růst mezd. Spirála se točí.
Vláda dnes schvaluje státní rozpočet se schodkem 50 ml. Ministr financí Ivan Pilný prohlašuje, že na mzdy nedá chybějících 8 mld.
Nestřílí tak náhodou do vlastních řad? Strana si jeho jmenováním tak trochu podřezává větev na které sedí.

Ceny zboží

10. září 2017 v 11:30 | Mirek |  Poživatiny

Taková moje malá, soukromá statistika.

Září 2017
Třeba se nám to bude někdy hodit pro srovnání.

Rizoto

10. září 2017 v 9:21 | Mirek |  Hotovky

Rizoto je hodně oblíbené jídlo.

Nevím, kdo ho vymyslel, ale povedlo se mu to.
Je celkem jednoduché na přípravu, aspoň tak, jak ho děláme my. Z vepřové konzervy.
Na přípravu rýže máme patent. Není to z naší hlavy, ale chytl jsem to někde na netu. Dáváme tam česnek, buýjón a na závěr citron. Jinak klasika, na hrnek řádně propláchnuté rýže dva hrny vařící vody. Česneku tak dva stroužky, rozmáčknuté a nasekané, který na oleji jen krátce zpěníme, aby nezhořkl. Vaříme na mírném ohni tak 20 minut. Pak tam vymačkáme půlku citronu a zamícháme, necháme pod pokličkou "dojít".

Coffee

8. září 2017 v 9:55 | Mirek |  Pochutiny

V tekuté podobě.

Nevěřil bych, jak rychle se dá vypít litr likéru.
***
***

Kmotr

8. září 2017 v 9:48 | Mirek |  Maso-uzeniny

Alias čabajky.

Fermentované masné výrobky ve tvaru klobásy.
Silně podobné pravým Maďarským čabajkám, ale samozřejmě není to ono. Ale zase výrobci všechna čest, jsou dobré a chutnají mi.
Čabajky se nedají jíst denně, já si je dám tak jednou za dva, tři roky.
Carda klobása stojí 189 Kč/kg
Dunajská klobása 189 Kč/kg
Kupujeme uzeniny nejraději v prodejně MASO V+W , s.r.o., firma je z Krnova a má dobré výrobky.

Okurková sezona

7. září 2017 v 8:16 | Mirek |  Glosy

Zase řeší hovadinu!

Řekl to kdysi myslím Václav Klaus, že blbou náladu dělají novináři.
Naprosto s ním souhlasím! Podívejte se např. na televizní noviny nejen na Nově. Vždyť je to federální kriminální ústředna pátrá, radí, informuje.
Říkám odpovědně, že novináři jsou verbeš. Je jich strašně moc a nemají co dělat, mají dlouhou chvíli a nudí se, tak píší kraviny. Zajímají je jen senzace, drby a "stříkající krev". Poslal bych je do fabrik, ať dělají něco pořádného.
Dnes zas řeší, že Lidl odmazal křesťanské kříže z letáku a nyní je údajně terčem odpůrců i vtipálků. Tak ať tam dají třeba půlměsíc, hvězdu, nebo vycházející slunce. Mi je to úplně jedno, stejně letáky nečtu a číst nebudu.
Tak ať toho kreativce ukřižují, to je druhý takový odpad společnosti, který nepotřebujeme a klidně se bez reklam obejdeme. Vždyť ti debilové už řeší v televizi jestli má nebo nemá žena orgasmus nebo jestli je přerušovaná soulož dostatečnou ochranou (já jsem jedináčkem proto, že taťka udělal tabulku na sledování plodných a neplodných dnů).
Teď to řeší i rozhlas například radio Inpulz. Volají tam posluchači a já se z některých těch názorů po**ru. To je stejné, jako když v televizi zastavují ti pseudoredaktoři na ulici lidi a ptají se jich na názory. Baví mě, jak jim odpovídají zjevně trosky společnosti a oni tu jejich kravinu považují za bernou minci.
Nu což, máme přece demokracii, tak co si stěžuji.

Samsung DeX Station

5. září 2017 v 15:57 | Mirek |  Počítače a vše kolem
To jsem se zase jednou zamotal.
Ne do problémů, ale jen tak z dlouhé chvíle. Asi se nudím a nemám co dělat.
Připojil jsem mobil přes dokovací stanici k monitoru, klávesnici a myši. Momentálně se potýkám s klávesnicí. Napřed jsem ji měl úplně anglickou, teď jsem ji nějak zlomil, ale mám pořád ypsilon místo z a naopak.
Takže vás prosím o strpení a ty překlepy vám snad nebudou až tak vadit. Smysl pochopíte z kontextu.

Císař pán - uzenář

4. září 2017 v 9:44 | Mirek |  Maso-uzeniny

Kdo by to byl řekl

na co všechno kreativci nepříjdou.
A nalákají, dostanou nás na takovou blbost. Císař neboli Caesar, King je někdo vyjímečný, vysoce postavený, uznávaný a respektovaný. A takové mají být i párečky. Proč to nejsou zrovna párky, ale jejich zdrobnělina? Možná proto, aby nastala rovnováha mezi velikánem a trpaslíkem.
Jestli byly tak vyjímečné a vynikající? Vůbec ne. Mají totiž vysoký obsah čistého masa a to je paradoxně kontraproduktivní, jsou tuhé, pevné. Jemný párek má být jemný, má pěkně prasknout, a lehce se rozžvýkat. Výrobky - potraviny bez tuku jsou možná zdravé, ale nejsou chutné. Tuk totiž působí jako zvýrazňovač chuti.
Kilogramovou cenu si můžete vypočítat, já jsem to udělal za vás.

Nejde to přečíst

3. září 2017 v 10:05 | Mirek

Ani s lupou,

ani nijak.
Zkoušel jsem to naskenovat ve velkém rozlišení a pak programově zvětšit. Nastavoval jsem to jako fotografii, negativní film, pozitivní barevný film, časopis, ilustrace, magazín, atd., a nic. Newspaper, Text/Line Art....
Povinnost informovat zákazníka je dána zákonem. Je to splnění povinnosti aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
Mají na to dokonalou techniku, že by mohli tisknout bankovky.
Svého času jsme měli malobchodní prodejnu s pultovým prodejem. Dostali jsme pokutu za to, že zákazník nevidí na cenovky, které byly za zády prodavačky na regálech pod pečivem. Nepomohla argumentace, že přece od toho je tam prodavačka, aby podala kupujícím jakoukoliv informaci. Dnes máte v super, hyper, giga , rmarketech cenovku před nosem a stejně na ni nevidíte.
Také nám zakázeli prodávat v malém vesnickém koloniálu drobné věci z drogerie, že prý ten pach prášků ovlivňuje chléb, pečivo, koláče. Dnes jedete s pečivem ve vozíku kolem sekce drogérie - kosmetika a je tam smrad jako hrom.
Na každého je holt jiný metr.
***
***

Držet jazyk za zuby

1. září 2017 v 8:34 | Mirek
Líbí se mi ta neverbální komunikace, kdy naznačujeme před ústy, že je zamykáme.
Jiná otázka pak je, jestli ten zámek někdo neotevře násilím - neurazí kladívkem, nepřecvikne kleštěmi, nebo rozbrousí visací zámek?
Existuje přísloví: Mluviti stříbro, mlčeti zlato.
Většinou slíbíme, že nikomu neřekneme to, co je jakýmsi tajemstvím.
Také po nás někdo chce: "Prosím tě, nikomu to neříkej!" Důvody můžou být různé.
Systém tiché pošty většinou nefunguje, protože to někdo nevydrží a ten řetězec přetrhne. V horším případě je pak na konci úplně jiná informace, a to už jsou drby.
Můžeme také zapomenout, že jsme dali slib mlčenlivosti a z návalu radosti podělit se také o tu radostnou zprávu, to ze sebe vybalíme.
Pak je skupina tzv. "státních tajemství", kdy jsme se smluvně zavázali, že se o nám známých skutečnostech nebudeme šířit. Možná jste už viděli razítko PŘÍSNĚ TAJNÉ!
Jsme asi schopni akceptovat, že jsou informace, které nejsou určeny pro všechny uši.
Mlčet se musí umět. Chce to velkou míru disciplíny. Je lépe napřed myslet a až potom mluvit. Dobře si rozmyslet co chceme říct, říct si to napřed v duchu, nanečisto a teprve pak otevřít ústa a napnout hlasivky.