Víc než metr příbalové informace

23. června 2017 v 11:36 | Mirek |  Poděkování, i ne

Není zač děkovat.

Je to sice hezké, že nás chtějí výrobci kvalitně a úplně informovat, ale čeho je moc, toho je příliž.
Za prvé bych chtěl vidět nějakého hnidopycha, který to poctivě celé přečte až do konce.
Za druhé, co na to nejen naše lesy? Není to příliž vysoká daň za informovanost? Riskujeme poškození zdraví pro špatné užívání léku, nebo možná i vyhynutí celé generace vlivem nedostatku kyslíku?
Je to 56 x 15 centimetrů oboustranně potištěného papíru. Myslem jsem si; jak to bývá; že na druhé straně je to slovensky -NE.
Příliž mě nezajímá, kdo je držitelem rozhodnutí o registraci, kdo je výrobce, pod jakými názvy je léčivý přípravek registrován v členských státech EHP a kdy byla příbalová informace naposledy revidována.
Je to alibismus! Kdyby měl někdo z užívání "prdíky" a dal by to k soudu, tak, aby byli chráněni.
Viz.. MATAMIZOL STADA 500 mg/ml perorální kapky, roztok (Metamizolum natricum monohydricum)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kamila Kamila | Web | 24. června 2017 v 11:04

Hihihihi, tohle se mi stalo několikrát. Mrňavý kapičky v krabičce, víc než její půlku zabíral složený leták, který nakonec vypadal jak noviny.

2 Marie Marie | Web | 24. června 2017 v 12:48

Tohle mne také štve. Ale za to můžou ti blbečkové, co se stále jen soudí. jak se ta bába soudila o to, že jí chcípla kočka v mikrovlnce. na letáku nebylo, že se tam nesmí sušit. Soud prý vyhrála. Mně také štve, když si koupíš výrobek a je u něho návod ve stopadesáti jazycích. Půl bedny jsou jen návody ze kterých se celkem nic nedovíš, hlavně ne to, jak máš koupenou věc používat..... ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama