Červenec 2013

Jablko nebo jiné ovoce?

18. července 2013 v 7:23 | Mirek |  Vážně/nevážně

Zakázané ovoce

Zřejmě nejznámějším zakázaným ovocem je ono pověstné jablko z ráje. Nevím, jak to biblický příběh vypráví, tedy zda ono prokleté ovoce utrhl Adam nebo Eva. Jen vím, že tam hrál roli ještě někdo třetí, a to had. Možná od té doby se používá lehká nadávka: "Ty hade!" Kdybych to popisoval já, tak by za "viníka" označil Evu, tudíž "plemeno hadí". Protože my muži, proč bychom se chrtili na nějaké ovoce, notabene jablko? Jó, kdyby tam tak visely jitrnice, nebo kdyby nás chtěl ďábel na něco nalákat, tak by to mělo být nejspíš pivo.Usmívající se

Lazaně

18. července 2013 v 6:29 | Mirek |  Poživatiny

Suroviny:

500g mletého hovězího masa
1 cibule
2-3 stroužky česneku
olej
5 rajčat
2 bílé papriky
10 plátků anglické slaniny
sůl, pepř

Květákové bramboráčky

17. července 2013 v 7:19 | Mirek |  Poživatiny

Suroviny:

1 menší květák
6 syrových brambor
100 g anglické slaniny
2 vejce
pepř
sůl
česnek
2 lžíce hladké mouky
majoránka

Důchodce, důchodci

15. července 2013 v 8:49 | Mirek |  Vážně/nevážně
Chápání první:

Důchodce je někdo, kdo pobírá důchod. V současnosti se hodně hovoří o tom, jestli se vůbec důchodu dožijeme (dosáhneme-li věku, kdy nebudeme muset chodit do zaměstnání a přesto budeme pobírat měsíčně určitou finanční částku) a jak vysoká tato částka bude, reálně, co si za ni budeme moci koupit. Politikové nám vyhrožují, že na důchody nebude. Ubývá práce schopného obyvatelstva, respektive těch, kteří pracují (jde o to, jestli ten kdo pracovat chce, také pracovat může) a zvyšuje se počet těch, kteří mají nárok na důchod. Také existuje nemalá skupina lidí, kteří nepracují, protože nechtějí a nikdy pracovat nebudou (a nikdo je k tomu nedonutí) a ti pobírají také něco jako důchod - stálou platbu - sociální dávky.

V ekonomii je důchod jiný příjem pravidelné povahy (např. výnos z majetku). Nebo také národní důchod. Příjmy a výdaje státního rozpočtu by měly být v rovnováze, jenže doposud se deficit státního rozpočtu prohluboval a vznikal schodek - dluh.

Chápání druhé:

Důchodce je věková kategorie.

Junior versus senior.

Stojí tyto dvě kategorie proti sobě? Stejně tak bychom se mohli ptát, stojí-li proti sobě kojenci nebo batolata a pubescenti nebo adolescenti? Je to jen rozdíl ve věku? Nebo propastný interval v době, kdy jsme na tomto světě? Novorozenec nemá o existenci nějaké postpubescenta ani potuchy, takže mu nemůže vadit, ani proti němu nemůže mít jakékoliv výhrady.

Faktem však zůstává, že pro patnáctiletého mladíka nebo slečnu je třiatřicetiletý strejda staříkem. Muž v kristových letech si myslí, že je neodolatelným mladíkem a ženy dosahují plných erotických prožitků až mezi třicátým a čtyřicátým rokem (cca). Je naopak až takovou výjimkou potvrzující pravidlo, že muž v sedmdesáti se chlubí plnou mužnou silou a plodí potomky?

Chápání třetí:

Důchodci je množné číslo, takže je to nějaká sociální skupina.

Je to vůbec tak, že jsou mladí proti starým a naopak, nebo je to jen umělé vyvoláváno. Jestliže se dole prostý lid mezi sebou hádá a nevraží jeden na druhého, nemá spodina čas obracet oči k mocipánům a kritizovat je. To může určitě někomu vyhovovat.

Nostalgie se dostaví vždy. A pořád se bude říkat: "Jo za starých časů deset deka salámu, to bylo salámu!" Takže samozřejmě budou ti "dříve narození" tvrdit, že když byli mladí, tak měli mnohem větší úctu k autoritám, ke stáří.

Jenže uvažte, každý mladý nebo mladá mají svého dědečka a svou babičku, a vsadím se, že je milují nade vše na světě (pokud zrovna nevaří rajskou). Tak, kde je problém? Nevytváří opravdu tu "blbou náladu" tzv. třetí velmoc? Protože nemají masmédia o čem psát, tak si vymýšlejí kraviny, nafukují uměle bubliny, které potom splasknou? Není těch novin, časopisů, deníků, občasníků a televizních kanálů přiliž. Jak to, že zde nezasáhne neviditelná ruka trhu a polovina jich nezkrachuje - když je ta krize?


Chápu, že někomu mladému, zdravému, vitálnímu a rtuťovitému může připadat, že se mu důchodce s hůlkou motá v hypermarketu pod nohama, když právě strašně spěchá a chce si přece koupit jen deset deka salámu a dva rohlíky ke svačině. A důchodce jezdí s obřím vozíkem, za kterým ho ani není vidět a kouká, ohlíží, přehrabuje a neví, co by. Jenže on musí velmi, velmi zvažovat, co může koupi a co ne, aby vyšel s důchodem. Ať tedy chodí pro ty drobné rychlonákupy do malých obchůdků, jenže do kterých, když žádné nejsou, všechny zanikly v konkurenci obřích řetězců.

Kdy, když ne v neděli a kdy, když ne o prázdninách?

15. července 2013 v 5:14 | Mirek |  Kde domov můj

By mělo být otevřeno zařízení typu muzeum.

Sice zrovna na takovém místě bych ho nehledal, ale když už tam je?
A nyvíc postavené za veřejné peníze, částečně darované Evropskou unií!

Když už se budete toulat ...

14. července 2013 v 17:31 | Mirek |  Kde domov můj

Údolím Stříbrného potoka, tak pojedete stopro kolem Rybářské bašty Rýznerov.

Nemůžete ji minout, protože k vodopádům vede jen jedna cesta (myšleno asfaltka, pro auta).
I kdyby jste měli v batohu nabalené z domova své rohlíky s máslem a s turistickým salámem, tak je raději dovezte zpět a riskujte i vyhubování od babičky, která vám je nachystala, s výmluvou, že je sníte večer, nebo zítra. Zastavte a navštivte Rybářskou baštu.
Mají tam na výběr buď pečeného pstruha nebo bramboráky. Samozřejmě, že jsem neváhal ani minuty a vypadlo ze mě bramboráky. Když ale slušná servírka poctivě přiznala, že nejsou čerstvé - domácí, ale z polotovaru, tak jsem rychle objednávku změnil. A dobře jsem udělal.

Jak dlouho trvá poznání?

14. července 2013 v 16:59 | Mirek |  Kde domov můj

Hodně dlouho.

Mého miláčka - foťáček mám už 7 let.
A teprve těď jsem se prokousal v příručce tak daleko, že jsem mohl začít experimentovat - laborovat.

Králíky, Hedeč, Mladkov

11. července 2013 v 8:22 | Mirek |  Kde domov můj

Malý úterní výlet

***
Náměstí v Králíkách

gambas rebozadas; shrimps; prawns

7. července 2013 v 6:38 | Mirek |  Poživatiny

Čert aby se v tom vyznal.

garnely; garnáti; krevety???
Je to stejně jedno, protože jsem nepolepšitelný experimentátor. Zvlášť, když vidím nějaké ty mořské "potvůrky". V tomto případě jsem se nechal zlákat vyloženě krásným obalem a pak velikostí krevet.

Co všechno musí být v Pařížském salátu?

7. července 2013 v 6:06 | Mirek |  Poživatiny
Aby byl jedlý?
Je toho mnoho:
Salám měkký výrobní (hov a vepř. maso, dusit. soli, směs stab. E450, E451, 341, bram. škrob, kvasný ext., polysacharid, zahušťovadlo E407, extrakt koření zvýr. chuť E621, E835, antiox. E31, červené barvivo E120, sůl E508), sterilované okurky(okurky, vinný ocet, kuch. sůl, cibule, koření, přírodní aroma, barvivi: lactoflavin, umělé sladidlo sacharin), sterilovaný hrášek(,majonéza(rostlinný olej, pitná voda, pasterovaný vaječný žloutek, cukr, hořčice plnotučná, ocet kvasný lihový, stabilizátor: modifikovaný kukuřičný škrob, konzervanty: benzoát sodný, sorbát draselný, cibule, hořčice púlnotučná(hořčičné semeno žluté a černé, voda, ocet, cukr, sůl, koření), ocet, cukr, Worcestr (pitná voda, ocet, cukr, sůl, přírodní víno, švestková omáčka, směs koření, barvivo E150d, suš. rajčatový protlak, aromata, chilli extrakt, česnekový extrakt), pepř mletý, sůl.

Ještě, že máme ty počítače. Stači tam ty data jen jednou pracně nacpat, a pak už je tam máme nafurt, dokud je nezměníme. Jen nechápu k čemu je mi jako spotřebiteli dobré to množství údajů o složení výrobku? Než to přečtu, tak to mám tu potravinu rychleji snědenu.
Buď to stanovil nějaký tupý legislativec nebo jsou výrobci tak horliví a iniciativní? Proč mně má zajímat a k čemu mi slouží informace o tom, z čeho jsou složeny kyselé okurky? Odjakživa se dělají stejně a ve všech je téměř totéž, snad jen s vyjímkou, že někdo místo lihového octa použije vinný a pak moc dobré nejsou (nebo přesněji, jsou jiné). Totéž platí obdobně o sterilovaném hrášku. A kdo neví, z čeho a jak se dělá majonéza? A co obsahuje omáčka pojmenovaná podle anglického města Worcester? To si přečtu na skleničce, nebo se zeptám strýčka google.

Řád šunky zlaté

6. července 2013 v 9:21 | Mirek |  Poživatiny

Možný kandidát na vítězství,

v oblasti: Maso-uzeniny, šunky (vlastně šunka není uzenina).
95 % masa. Jen opět ty konzervanty tam trochu "špatí bandu".
***
***
***
***
***
Děkují nám (sice nevím za co) a já děkuji jim.
Byla vynikající i jen tak syrová, ale my jsme ji orestovali a skončila v těstovinovém salátu

Studená kuchyně

4. července 2013 v 16:00 | Mirek |  Poživatiny

KRAJÁNEK

Z domova! Pche.
Kdybych si ho měl vyrobit sám doma, tak se mi to nemůže podařit, protože na to neseženu všechny suroviny.

Nulavrstvý

4. července 2013 v 11:19 | Mirek |  Poděkování, i ne

Bezvrstvý,

neboli 0 vrstev. Dalo by se říct. Nebo dokonce mínus 1 vrstva. Jindy na nás z obřích tabulí zavěšených někde pod stropem křičí 3-vrstvý. To už by skoro bylo lepší utřít se lopuchem. Nebo takovým tím skládaných z šedesátých let minulého století. Určitě jste už pochopili o čem je řeč. Ano, jde o toaletní papír, o tu nejzákladnější toaletní potřebu. Abychom nakonec nemuseli používat metodu z jednoho vtipu, jak se utřít jízdenkou na tramvaj ...Smějící se
Nevím, jak by to vycházelo cenově, ale dobrou alternativou by mohly být papírové kuchyňské utěrky.
Nechci nikoho napadat ani urážet, ale připadá mi v této souvislosti trochu bezduché vytýkat Československé socialistické republice její centrální plánování za to, že nebyly banány a toaltní papír. Dnes máme sice banány, které jsou podtržené a dozrávají někde cestou křížem krážem po Evropě a jsou zelené, nedozrálé a bez chuti a vůně, nebo naopak shnilé. A toaletního papíru máme sto druhů, ale nedá se s ním utřít!!Překvapený
Fotit ho nemusím, zajděte se podívat do té nejmenší místnosti, kam i císařpán chodí pěšky.

Rekordman

3. července 2013 v 8:49 | Mirek |  Poživatiny

Cenový

Aspoň prozatím je pomyslný vítěz.
Sýr.

Nevíte kam s penězi?

2. července 2013 v 17:08 | Mirek |  Vážně/nevážně

Tady máte dva tipy,

můžete si vybrat.

Konečně trochu počasí

2. července 2013 v 17:00 | Mirek |  Kde domov můj

Takže fandové do toho kulatého, malého, žlutého nesmyslu

a povrchu z drcené cihly, mohli vytáhnout nádobíčko, obléct bílé sukýnky a hurá na to.

Za všechno se platí!

2. července 2013 v 16:55 | Mirek |  Kde domov můj

Nové koště dobře mete!

Za prvního majitele - investora, který parkoviště vybudoval jako součást restaurace se neplatilo, i když tam závory nainstalované byly, tak byly stále zvednuté. Dlužno poznamenat, že tam bylo vždycky plno a bylo spíš štěstí, když jste šli na oběd a mohli jste tam zaparkovat.

5x pizza

2. července 2013 v 16:39 | Mirek |  Kde domov můj

Tak nevím,

není pět krát pizza na jedno malé město až až?
Na obrázku jsou ty rozvozové, z nichž jedna údajně jenom rozváží. V ostatních si ji můžete dát i přímo na místě,