V tom se ani prase nevyzná

19. srpna 2009 v 12:13 | Mirek |  Vážně/nevážně

No uznejte sami.


A cena 400 Kč za dva obědy (s pidi tringeltem) je taky ohromující.

Měli jsme jednou preso se dvěma mlíčky, Matonku, Gappy, česnečku, boršč (mimochodem vynikající a bylo ho kotel), žena měla řízek Ondráš s vepřovým masem, bez přílohy s okurkovým salátem se smetanou (smetanu to nevidělo ani z rychlíku, tak maximálně nějaké odtučněné mléko). Já jsem měl chuť na smažená játra. K nim jsem si objednal kroketky a tatarku.

Když mi to přinesli,

tak jsme začali napřed uzobávat jen tak kroketky s tatarkou.
Já jsme také předtím dostal pár soust ondráše, ale řeknu vám, nic moc. Vnitřek bramboráku téměř syrové brambory a vnější okraje spálené až hořké. Jakmile jsem zakrojil první sousto, bylo mi to nějak divné a pak jsme vyzkoumali, že je to obyčejný kuřecí řízek. Tak jsem rozkrojil druhou porci a ta byla pro změnu zase Gordon-blue, to je maso sýr a šunka.
Reklamoval jsem to tedy u obsluhujícího číšníka. Ten mi položil kontrolní otázku, jestli to chci nechat připravit znovu. Odvětil jsem Yes. Možná jsem si to měl raději nechat a v tichosti si pochutnat na možná dražším jídle. Jenže já měl takovou chuť na játra (na ostravsku jsme říkali na játru).

Vrchní utrousil: "No co ti tam zase dneska dělají?"

Myslel zřejmě kuchyň. Shodou okolností vedle u stolu seděl nějaký jeho kámoš - říkal mu brácho. Trochu podobný mu byl. Ten si objednal to samé co já. Když se ho "brácha" ptal, jestli on to má v pořádku, řekl, že jedno ano a druhé ne, ale že mu to nevadí. Vrchní prchni pronesl tu samou památnou větu. Asi ji používá často: "Co ti dneska dělají!" Podívali jsme se na sebe a s chutí jsme se zasmáli.
Než mi to udělali na druhý pokus, tak už jsem byl skoro po jídle, povrtal jsem se v tom a zbytek si nechal zabalit domů. Donesla mi to servírka v takovém tom pěkném uzavíratelném polystyrénovém pouzdru. Zda bylo v ceně, nebo právě proto jsme tolik platili, toť otázka, na kterou se mi již nikdy nedostane odpovědi.
Doma jsem si to přihřál v mikrovlnce k večeři a konečně jsem si to v klidu vychutnal. Kroketku už sice nekřupaly, ale nu což!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jitka Jitka | Web | 20. srpna 2009 v 7:51 | Reagovat

Já ti můžu říct, za sebe, že bych raději snědla to co přinesli poprvé, kdoví co nakrknutej kuchař udělal s tou novou porcí.:o)jestli si do toho třeba neuplivl. Brrrr

2 Admin Admin | 20. srpna 2009 v 8:44 | Reagovat

[1]: Také mě to Jitko napadlo :-(((

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama