Cesta na slovensko - Vysoké Tatry

7. srpna 2009 v 18:35 | Mirek |  Kde domov můj

Čím začit.


Začnu tím, co mě trklo, když jsem sledoval směrníky (kudy-tudy), jak a kde překročit hranice, vlastně již neexistující. Připadalo mi nefér, že od Rožnova pod Radhoštěm přes všechny tři Bečvy až do Makova jsem nezahlédl ani jeden směrník ukazující na to, že jedu správně do sousedního "království". Já jako čech a bývalý slovenský bratr jsem jaksi tušil, že jedu správně, ale co "opravdoví" cizinci?

A s tou babou už se nebavím. Hodil jsem ji na skříň a nevšímám si jí.

Myslím tu co mi kecá do řízení. Dá se tam údajně nastavit i chlap, ale to by vyšlo nastejno.
Některé GPS-ky prý namluvil i herec Pavel Liška. Tak tomu bych to udělal strašně nerad. Nastavil jsem si totiž jako cíl cesty Horní Bečvu a slepě důvěřuje hlasu oné slečny nebo paní skončil jsem najednou ve Frenštátě pod Radhoštěm. Takže jsem opět nastavil Horní Bečvu a vyrazil. Bylo mi divné, že se cesta stále zužuje a že jedeme stále do kopce, ale mělo to být jen nějakých 6 km do cíle. S ledovým klidem jsem minul značku zákaz vjezdu, vždyť mě diriguje satelitní navigace a ta musí vědět co dělá! Když se cesta stále zužovala (byla už taktak na jedno auto) začal jsem být rychlejší, než cyklisté, které jsem musel těsně objíždět. Naštěstí někteří stáli a odfukovali. Cesta neměla konce a byl to "tahák" jako hrom. Motor se přehříval a v kabině začal podezřele smrděl motorový nebo i převodový olej. Vlevo sráz jako prase. Místy jsem raději zavíral oči.

Naštěstí jel někdo dolů.

Zoufalou neverbální komunikací - všem řidičům známým máváním ruky z okénka jsem ho na poslední chvíli zastavil. Když jsem se ho zeptal odkud, že to jede, odvětil, že z Pusteven. Ještě mi potvrdil, že se takto opravdu dostanu do Prostřední Bečvy a pak dále na slovensko. Neopoměl ale podotknout, že byla dole dopravní značka zákaz vjezdu.

Těch cyklistů nějak podezřele přibývalo.

Vtom vidíme před sebou takový ten nafukovací půlkruh přes cestu, cíl. Byl to cyklistický závod. Všichni byli z nás tak zkoprnělí, že nikdo nehnul ani brvou. Dokonce ani nekroutili nevěřícně hlavami. Mysleli si asi, že jsme doprovodné vozidlo. Kupodivu nebyli nikde žádní poldové. Ti by nám to asi spočítali. Stejně dlohá cesta z kopce dolů už byla brnkačka. Teprve pak mi došlo, že ti cyklisté měli na sobě dresy a startovní čísla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mstajer mstajer | Web | 30. ledna 2010 v 15:15 | Reagovat

No jistě. Nás tenkrát navigace naváděla na dálnici v místě, kde nebyl nájezd, ale most. Asi je to hodně podobné. GPS skončila tenkrát odhozena na zadní sedačce a pokračovali jsme podle vlastní intuice.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama