Červen 2009

Výrobek OK 2009

24. června 2009 v 19:34 | Mirek |  Se učit, se učit, se učit

Naše škola obdržela ocenění

Je to ocenění poctivé, usilovné a tvůrčí práce celého kolektivu.
Jen pro úplnost, aby bylo učiněno zadost historii vzniku v duchu "komu čest tomu čest". Poprvé jsem viděl realizovaný nápad upéct škvarkový chléb na SPŠ PT v Pardubicích u mistra pana Bohuslava Červinky. Tehdy, pokud se nemýlím, kombinovaným způsobem vedení (jak já říkám Boerol/Brotstabil). Pak jsem jej v Mikulovické pekárně vyváděl na vitální žitné kvasy, klasickým třístupňovým vedením. Tím, dovolím si tvrdit, se značně "zvedl". Jak chuťově, tak strukturou, trvanlivostí a vůní. Značný vliv, kupodivu, na jakost chleba má jeho tvar a hmotnost. Proto jsem prosadil tvar bochníku o hmotnosti 2000g. Postupen času, vlastně náhodou, tak jak už to bývá, mě napadlo přidat do něj ještě restovanou cibulku, což se spolu úžasně snoubilo.
Na SOU potravinářském v Jeseníku máme šikovnou paní učitelku odborného výcviku Jaroslavu Pavlovičovou (několik let mi dělala v Mikulovicích vedoucí provozu), která dovedla tento výrobek i mezi sortiment naší školy. A od myšlenky přihlást tento zdařilý výrobek do soutěže, byl již krůček k realizaci. Na té se aktivně podíleli i dnes již "vyučenci" Marián Kubosek a jaroslav Majtner.

THE LEGEND OF CZECH ROCK

24. června 2009 v 17:16 | Mirek |  Ich

Je jí bezesporu skupina CITRON.

Se Standou Hranickým jsem se učil ve Vratimově na automechanika

Doufám, že se na mě nebude zlobit, že jsem to na něho "prásknul"

Jeho životem se mihla také neméně známá Marie Rottrová

S Marií jsem zase pro změnu bydlel v jednom vchodě panáku v Ostravě-Porubě na IV. obvodě, na Kyjevské ulici 1230 nebo 1231 to už si nejsem jistý.

Vlastně to tehdy byla ještě Marie Kučajová

S některými spolužáky jsme pak skončili v Bruntále na Automobilní průmyslovce

Jestli si Stando ještě vzpomeneš na Juru Fraše, Jardu Fromeliuse. Navrátila a spol...

A ještě perlička: Tehdy byly mezi nově postavenými paneláky v Porubě naddimenzované parkovací místa. V roce 1968 tam stálo jedno "dubčekovo" MB 1000 (tedy fungl nová škodovka), láhvové barvy a jedno Cooper Mini, které si Maruška přivezla z turné po německu.
Dnes tam určitě nebude kde zaparkovat.

Zoomhádanka

21. června 2009 v 13:19 | Mirek |  Vážně/nevážně

Tendokrát jde o pohled do dáli...

Místní to určitě poznají.

A pro nekrajánky. Je to severní morava a za zády mám dosti velký objekt.

A můj objektiv směřoval ze zámecké zahrady směrem na sever, do Polska, na Otmuchovská jezera.


Zase jedna lehká makrohádanka

21. června 2009 v 13:11 | Mirek |  Vážně/nevážně

Pro milovníky přirody opět "brnkačka".

Takže půjde jen o to, kdo bude rychlejší...

Tady je v celé své kráse. Tedy jen jeden list, jak vy říkáte Monstery.


Pohádka o červené karkulce

19. června 2009 v 18:34 | Mirek |  Sranda
Žila, byla jednou jedna malá holčička, která nosila červenou sukínku, červené štrample, červené ponožky, červenou halenku, červenou blůzku, červený top, červenou bekovku a červené kozačky. Proto jí říkali Červená Karkulka.
Jednou říká maminka Červené Karkulce: "Půjdeš za babičkou, která bydlí za lesem a popřeješ jí k narozeninám". Tak Červená Karkulka šla. Nesla kočíček a v něm měla dort a víno. V levé ruce měla kytičku pivoňek natrhaných u sousedů. V košíčku dále měla: Pivo 12 st. Plzeňský Prazdroj, zákusky z místní soukromé cukrárny, pravé holandské pralinky, Parmskou šunku Prosciutto, uherák a čabajky z Maďarska, pravé čeké špekáčky podle "špekáčkového zákona", dva a půl metru cigára, dále sýry Gouda, Eidam, Čedar, Camembert, Roquefort, sýr s modrou plísní, sýr s bílou plísní na povrchu, český patententovaný sýr s oběma plísněmi zvaný Vltavín (asi jako ty polodrahokamy z Jižních Čech), dále tavené sýry, Valašské sýry, sýry vyšperkované šafránem, sýr s bílým pepřem, sýr s černým pepřem, kmínový sýr, domácí smradlavý sýr, který vyrábí maminka Červené karkulky, pak takový ten děrovaný sýr, který by mohl sloužit jako děrný štítek do sálového počítače, hořký sýr Ementál pravý nebo ty ementálského typu - nepravé, horský sýr, sýr z nížin, ten z mléka co dává kráva Milka - to je asi Alpský, korbáčik tam měla taky, pak takový ten uďený ze slovenska - asi parenica. Vlastně ještě žervé, takový ten čerstvý tvarohový sýr, teď si nemůžu vzpomenout, jak se jmenuje, pak Lučina od obou konkurenčních firem a od jedné myslím že z Želetavy tam nesměly chybět Veselá kráva, Gervais, Želetava, Smetanito, Kiri, Mini Babybel, Almette, Matador a Leerdammer. Měla tam pak i ty sýry, které vlastně ani sýry nejsou, protože nejsou vyrobené z mléčného tuku, ale z nějakého rostlinného - myslím, že ze sojového oleje - a co nesmí být podle zákona ve stejném regáre s těmi pravými.
Červená karkulka nesla i BODUM Cheese Dózu, protože některé sýry strašně smrdí, například pravé Olomoucké syrečky, které jsou vlastně z Loštic. Maminka jí tam nezapoměla přibalit kozí sýry, ty má babička velmi ráda.
Dále měla Červená Krkulka v košíku ještě flákotu masa, myslím, že to byla hovězí kliška na guláš. Pak tam měla ještě vepřový búček, to kdyby babička měla raději "segedýn". Do segedýnského guláše musí přijít kyselé zelí, takže nesla pro jistotu patnáctikilovy "zelňák" s vodní pokličkou. Zelí v něm měla pěkně ošetřené položeným plátýnkem, na něm dřevěné destičky zatížené žulovými kostkami. Řezník přibalil do košíčku ještě hovězí s kostí na polívku, hovězí zadní na rolády nebo na dušení, roštěnku na roštěnky se šunkou a vejcem (pozn. autora: ty mám strašně rád), pak pravou svíčkovou na tatarský biftek - babička ji umí pěkně naškrabat, nebo na stejky. Bohužel ne tu z býčků pasoucích se na loukách a nivách v Bolívii, Argentíně, Brazilii a Venezuele. V košíčku nechybělo pár vepřových zadních dobře omasených kolen a vepřové nožky, kdyby babička chtěla dělat sulc, nebo si dát k snídani ovárek. Proto byl v košíčku i vepřový lalok. Ten je dobrý uvařený a obalený v paprice, tzv. paprikovaný lalok. A co kdyby chtěla babička udělat na oslavu svých narozenin dobrou domácí tlačenku? Takovou co umí jen ona. Takže řezník musel do košíčku ještě vložit vepřovou hlavu, odřezky, kousek játry, ledvinky - obě levou i pravou (ty se ale musí rozkrojit a vyřezat pořádně všechny ty močové kanálky a řádně vymýt jinak by to smdělo urinou). A co takhle dršťková polevka, tu babička také miluje. Takže ještě přidáme hovězí žaludky, bachor, čepec, knihu a slez, říká řezník Kolínko.Ty ostatní pro psa Bodříka. V košíčku nesmí dále chybět vepřové plecko, kotlet a krček na řízky přes půl talíře a bůček na přípravu moravského vrabce - alias vepřové výpečky.
Kromě vína z Arcibiskupských vinných sklepů v Kroměříži a vína z Templářských sklepů v Čenkovicích, měla v košíčku i pár lahví značkových vín z Francie, například Chateau Petrus - Latour - Lafite Rothschild - Margaux - Ausone - Cheval Blanc - Angelus atd, a Rolls Royce mezi víny Chateauneuf du Pape.
Jen sůl nenesla. Ta je přece nad zlato a není tak blbá, aby rozdávala, zlato. Sůl kamennou si může babička nakopat v lese.
Z dalších koření nesměl ale v košíčku chybět pepř. Kdyby náhodou. Jak říká lidové pořekadlo. "Trochu pepře, ať se vzepře". Dobrý je také mlýnek s chillies papričkami, pro případ, že by v lese potkala vlka. Ten má velmi jemný jazýček. Na zeleninový salát jsou dobré bylinky-italské od mediálně profláklého výrobce začínajícího na K a končícího na YI (rozmarýn, tymián paprika, růžové bobule, saturejka, bazalka a estragon). Když už jsme u té zeleniny, tak co kdyby babička chtěla dělat vlčí svíčkovou?
Takže v košíčku nesmí dále chybět kořenová zelenina, t.j. mrkev, celer a petržel (aby dlouho vydržel) - čtenář si doplní sám, podle věku posluchače - posluchačky, a tak, aby neurazil něčí city, neporušil etiku a morálku, či mravnost mládeže. Na svíčkovou je nejlepší Halali, ale pokud ho neseženeme, tak doporučíme mamince Karkulky aby koupila bobkový list, nové koření a jalovec a na lák ocet, cukr a sůl. O soli už byla zmínka. Takže nebudeme Karkulku zbytečně zatěžovat. Pozor na váhový limit břemen pro ženy, myslím, že je to 15 kg na osobu a den.
A co babiččín proslavený srnčí gulášek? Ten se přece neobejde bez original Brand Tabasca z Avery Island, Louisiana, Since 1868. Do gulášku dále musí nutně přijít cibule, česnek, paprika, domácí sádlo a mouka na zahuštění.
Když už jsem zmínil zeleninový salát, tak nejlepší je Gemische Salat mit Thunfisch. Na ten je ale potřeba rajčátka, papriky, ledový salát, cibuli, olivy, vejce (myšleno slepičí, uvařená natvrdo, t.j. min 15 minut), olivový olej Extra Virgin, a krabičku konzervovaného tuňáka. Takže šup s tím do košíčku.
A co, když babičce došlo nějaké koření, medituje maminka Karkulky. Dám ti do košíčku pro jistotu takové ty labolatorní hnědé skleničky se zabroušeným hrdlem s kmínem, vegetou, majoránkou, pepřem celým, paprikou sladkou, bobkovým listem, skořicí, pepřem mletým, paprikou pálivou, chilli, novým kořením celým, novým kořením mletým, skořici mletou a skořici celou, hřebíčkem, jalovcem, grilovacím kořením, bobkovým listem, zázvorem, muškátovým oříškem, muškátovým květem a jednu prázdnou dózu s nápisem na cokoli.
A kdo ví, zda má babička v lese také další věci, když žije za tím lesem a do hypermarketu se nedostane, jak je rok dlouhý. Takže dáme do košíčku dále sojovou omáčku, Worcestershire Sauce esta 1869, koření starého Magi, strouhanku, meltu, mouku T 512, cukr 5g, smetanu fix (to je ztužovač šlehačky, víč?), vanilkový cukr, prášek do pečiva (to je chemické kombinované kypřidlo), kypřící prášek do prníku a instatní droždí.
A tak Karkulka šla lesem a zvesela, lehce si pohazoval košíčkem. Když v tom, asi v půli hlubokého lesa na ni vybafl z houští velký, starý, šedý vlk. "Kam jdeš, Karkulko!". "Babička má narozeniny." říká Karkulka. "A co to neseš v tom košíčku?" "Ále jen pár drobností" - odpoví Karkulka.
No a dále už to znáte...
Stejně pochybuji, že až sem vaši posluchači vydrží.
Určitě už dávno spí.
Tak dobrou noc.

Kdo hledá najde, Dášo.

15. června 2009 v 17:54 | Mirek |  Kde domov můj

Babiččino údolí, červen 1997

Lekníny u zámku, kde babička šla co krok, to p..

A jen malý důkaz, že šlo opravdu o rok "povodní". Jestli dosud Viktorka žila, tak teď ji to určitě spláchlo...


Perličky ze školní lavičky

14. června 2009 v 9:20 | LUT |  Sranda

O p o t r a v ě

Cukr je rafinovaný, protože se po něm tloustne.

Pravý hovězí vývar se dělá ze dvou kostek.

Švestkové knedlíky dělíme na jídlo a pecky.

Sardinkám se uřezávají hlavy, aby se vešly do konzervy.

Děda povídal, že alkohol sice kazí zrak, ale že má radši brejle než žízeň.

Tatínek řekl, že na svůj svátek nechal pití, ale neví kde.

Tři potraviny, bez kterých člověk nemůže žít, jsou snídaně, oběd a večeře.

Experiment je třeba to, když maminka něco uvaří a my hádáme, co to je.

Rybí maso je zdravé, protože obsahuje mnoho fosforu, který je smrtelně jedovatý.

Jídlo musíme dojídat, aby ho mouchy neroznášely po ostatních lidech.

Včelím medem neplýtváme, protože se nevyrábí, ale vzniká poctivou prací.

Konzervy nám uchovávají potraviny, ale jen do té doby, než se zkazí. Jsou zdravé, neboť obsahují hodně železa.

Alkohol zkracuje život, protože se po něm pořád spí.

Opilci páchají pod vlivem alkoholu i sebevraždu a druhý den o tom ani nevědí.

Náš děda říká: Rum je jed, ale nejvíc je otrávený, když ho nemá.

Česnek je zdravý pro lidi, ale společnost ho nesnáší.


Makrohádanka2

14. června 2009 v 9:12 | Mirek |  Sranda

Odkud mince pochází a jak se jmenuje?

Je to platná měna.
A a jestli to zase Hadimrška hned uhodne, tak mě picne!

Hádanka_makro

12. června 2009 v 22:24 | Mirek |  Ich

Myslím si, že je strašně lehká, nebo se mýlím?


Přesně na 9. května

12. června 2009 v 22:15 | Mirek |  Kde domov můj

...rozkvetl


Na 1. Máje v Šumperku

12. června 2009 v 21:59 | Mirek |  Kde domov můj

Bylo tam volaaké "čudo", tak jsem ho vyfotil.


Čeština má 17 pádů

12. června 2009 v 17:21 | LUT |  Sranda

Čeština je prostě dokonalá

12. června 2009 v 17:02 | Mirek |  Sranda
ČEŠTINA JE PROSTĚ DOKONALÁ


Zeleň kam se podíváš

11. června 2009 v 14:54 | Mirek |  Kde domov můj

Nedávno jsem obešel dům ze všech světových stran a jen jsem mačkal spoušť.

Tady je výsledek


Škola v přírodě

7. června 2009 v 12:25 | Mirek |  Se učit, se učit, se učit

Expedice "Vokdalm"


Jana Robbová a Jiří Halekal

6. června 2009 v 17:59 | Mirek |  Písně

Dnes dávali v televizi Holky z porcelánu. V tomto filmu režiséra Smyczka z roku 1974 zpívala Jana Robbová. Proto jsem si na ni vzpoměl. Líbí se mi tato písnička s Jiřím Halekalem.


Další vzpomínková píseň a Janin malý-velký hlas!


Asociace

5. června 2009 v 20:27 | Mirek |  Vtipy
Viíte, jaký je rozdíl mezi Paroubkem a Vitanou?
Žádný.
K oběma stačí jen přidat vejce.

 asociace od jahody. viz. komentář č.16