ŽÁBY

14. dubna 2009 v 14:32 | Mirek |  Kde domov můj
K napsaní tohoto článku mě přivedla právě odvysílaná reportáž na Frekvenci1 o tom, jak budou aktivisté - ochránci přírody, nebo kdo ještě všechno v noci sbírat kolem nějaké silnice žáby a přenášet je do nějaké vodní nádrže. Předmětná silnice bude v noci pro automobily neprůjezdná. Tato metoda není nijak nová. Vidíval jsem ty zábrany kolem cest již v minulosti a naposledy tento čtvrtek někde mezi Vrbnem pod Pradědem a Bruntálem, myslím, že před, nebo za obcí Světlá Hora, po pravé straně. Je to určitě záslužná činnost, jen mě tak napadlo, jestli pak těch žab nebude až příliž. Jestliže se přemnoží, tak přibude čápů? A čí potravou se stanou čápi?
Vzpoměl jsem si také na své dětství, kdy jsme za dusných letních večerů měli otevřená okna a slyšeli jsme nádherný žabí koncert z nedalekého rybníka. Jestli se nemýlím, tak se mu říkalo "matyáškův rybník". Jenže v bytě neřvala na plné kule televize a držívala se tzv. "černá hodinka".
Pro pamětníky. Bydleli jsme ve Svinově na ulici Macharové. Pak ji přejmenovali na Fadějevova. (Také to o něčem vypovídá.) A pak ten dům zbořili, aby ustoupil výstavbě svinovských mostů...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama