Perfektní služby

29. března 2009 v 18:12 | Mirek |  Kde domov můj

Přišel nápad. Udělat si nedělně-odpolední procházku.

Jenže počasí, že by fakt ani psa nevyhnal. Mimochodem předpověď počasí na víkend meteorologům opět vyšla. Lilo jako z konve, 5+.
Došlo na změnu plánu. Pojedeme autem a dáme si někde kafíčko (kterého není nikdy dost) a k tomu Sachrův dort nebo Tiramisu. Zajeli jsme do Pekla. Místní asi ví, kde to je.
Dobrá vídeňská káva, jenže chyba lávky - dezerty neměli. Takže jsme ukojili své vášně jen z poloviny. Pardon! Málem bych zapoměl. Měli jsme už zaplaceno, když žena vracejíc se z WC si všimla na reklamní tabuli, že tam obsluha právě dopisuje bramboráky a langoše. No to mi neměla říkat! Ale řekla. Zlatá to žena. "No tak si ty bramboráky dej?!" Děla na to. Tak jsem si je dal. Protože. Mlsná mě honila od té doby, co jsme přišli. Na té černé tabuli byla totiž bílou křídou napsaná zlatá slova: Držkovka, tlačenka, škvarky. Jenže škvarky včera večer někdo vyžral.
Bramboráčky, 4 ks, byly jako od maminky (i když to byl mražený polotovar). V kuchyni zřejmě k jejich přípravě přistupovali s láskou!!!
Co, ale teď s tím "delikatesem". Volba padla na kavárnu v prvním patře Priessnitzova sanatoria, hlavní budově lázní.Ptám se pro jistotu dole na recepci, jestli je kavárna otevřená. Recepční mrkla na místo, kde bývá klíč a řekla: "Servírka už tam je." Možná jsem to špatně pochopil, nebo jsem se špatně zeptal, nebo jsem natvrdlý, každopádně došlo k poruše v komunikaci. Vyšlapali jsme po červeném koberci nahoru a tam jsem si o zavřenou kliku málem zlomil ukazováček.
Stejnou otázku jsem předtím položil carboy, který pikoluje v budce u parkoviště. Ten byl jak ta babička z notoricky známého vtipu s paní učitelkou a Pepíčkem. (taví ho...). Nevěděl nic. Ale "zacálovat" jsme museli.
Vždycky mě vytáčelo, když si jdete koupit do kovomatu na náměstí 10 hřebíků za 10 Kč a prodraží se vám o 100% o parkovné ve výši 20 Kč. Dnes tomu bylo obdobně, ne-li hůř. Neodnesli jsme si dokonce vůbec nic. Leda tak křivou hubu.

Ale 15 Kč za hodinu parkování od 15:00 do 16:00 už nám nikdo nevrátí. Jen tak mimochodem, kavárna má od 16:00. Navíc, ať to vezmete z kterékoli strany, než obejdete obří komplex - trakt z parkoviště ZA, tak se pěkně projdete.
Myslím si, že je ještě stále dost lidí, kteří bez auta neudělají ani krok. Já vím, je to špatně, ale říkejte jim to? :-)))
Chtělo by to jen, aby ti dobře placení "splašení" manažeři občas používali mozek. V současné "mrtvé" sezóně, kdy v lázních "zdechl pes" bylo parkoviště PŘED téměř prázdné. Jednou je tam ale zákaz vjezdu pro místní a pasanty, tak jaképak copak. Šlus. Přitom by stačilo dát tomu muži přes auta jen potřebnou pravomoc, aby mohl používat vlastní mozek a přistupoval k režimu parkování diferencovaně, nebo v různých režimech podle momentální situace. A také by mohl být lépe informován. Alo co bychom po něm chtěli, když trčí venku v reflexní vestě, bůhví jak dlouho - v té slotě. Recepční je v teple a má asi i výšší plat.

p.s. Málem bych zapoměl. Na tiramisu jsme si nakonec pochutnali v restauraci/picérce TOSCA. Bylo to pěkné nedělní odpoledne.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 29. března 2009 v 20:07 | Reagovat

Takže příště raději doma udělat kafíčko s rumíčkem a bebe sušenky k tomu.

2 Zorrish Zorrish | E-mail | 29. března 2009 v 22:59 | Reagovat

To jsme se tak jednou s mou milou probrali v Jeseníku po jejím maturitním plesu, na který jsme jeli autem, ale zpátky nás svezlo taxi, protože všichni byli ve značně ovíněném stavu. Když jsme se pořádně probudili, ohygieničtili, oblékli, dali jsme si procházku až do lázní a tam jsme zjistili, že celou dobu parkujeme v poplatkové zóně:-D Ovšem pan hlídač byl velice schovívavý a bez problémů nás pustil... Takže je to člověk od člověka/počasí od počasí/den ode dne:-)

3 Morsli Morsli | E-mail | Web | 6. března 2014 v 14:53 | Reagovat

You've really imserpsed me with that answer!

4 get car insurance quotes get car insurance quotes | E-mail | Web | 24. března 2014 v 4:15 | Reagovat

Oh yeah, fabulous stuff there you!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama