Pověry

27. února 2009 v 9:06 | Mirek |  Vážně/nevážně
Na blogu jedné mé oblíbené odkaz jsem našel článek, který mě zaujal a tak na něj zareaguji.

Můžu říct, že na pověry moc nevěřím, i když po přečtení článku jsem zjistil že: Kdo ví?
1. Černá kočka
Kdysi jsem dělal "panského kočího" . Jakmile mi před autem přeběhla černá kočka, a to zprava doleva, tak jsem podvědomě ubral plyn. Jenže čím víc se na něco soustředíte a čím víc na to myslíte, tak se vám to vkrádá do mysli a vlastně nevědomky to neštěstí můžete přivolávat.
2. Pátek třináctého
Třináctka je mé šťastné číslo, protože se toho dne narodila má dcera. A pátek je pro mne super den, protože následuje ještě sobota a neděle. Jedna má známá mu říkala důvěrně "paťulínek". Kdežto po neděli následuje "pondělisko".
3. Rozbité zrcadlo
Tak toho se fakt až bojím. Sedm let je dlouhá doba.
4. Rozsypaná sůl
Rozsypaná sůl pro mne znamená jen to, že jsem vzteky bez sebe, když se vysype, protože se to strašně špatně uklízí. Nevím, jak to dělaly hospodyňky dřív, když ještě neexistovala firma Elektrolux. Jinak, jestli je sůl nad zlato nevím. Fakt je, že každou polévku ihned solím, aniž bych ji ochutnal. Je to špatně! Sůl je údajně odpovědná za zvyšovíní krevního tlaku s věkem, což se považuje za normální. Údajně ale existují nature kmeny, které sůl neznají a tudíž ji nepoužívají a ti mají stále stejný krevní tlak od malička až do smrti.
5. Ranní vykročení
Jak ráno vykročím je mi šuma fuk. Jsem rád, že vůbec vstanu z postele. Muž po padesátce, když se ráno probudí a nic ho nebolí, tak je po smrti.
6. Číslo 13
Čísla obecně mě nějak zvlášť neberou. Jako například 7 nebo 22 atd. Ale kouzla se s nimi určitě dělat dají a numerologie je skoro věda.
7. Chůze pod žebříkem
Pod žebříkem jsem ještě nikdy nešel ani nestál a ani by mě to nenapadlo. Ale někdy ve městě pod lešením, jak to tak bývá, jdu celkem v klidu.
8. Kukačka a sova
Když kuká kukačka, tak podvědomě, aniž to chci, tak začínám počítat. Když napočítám málo, tak se utěšuju tím, že jsem začal počítat pozdě. Sýčka jsem snad ještě houkat neslyšel...
9. Víko od kanálu
Nevím proč (a to jsou ty věci mezi nebem a zemí), ale kanálům se vyhýbám. Prostě na ně nešlapu.
10. Spatřit nevěstu
Ženil jsem se zatím jenom jednou a už to měnit nebudu. Nevěstu mi tehdy neukázali. U dcery jsem si to jako správný otec vynahradil.
11. Nevracet se
A jme u toho. Když něco zapomenu a musím se vracet, tak z toho mám nedobrý pocit. Pokud fakt nemusím, tak se nevracím. Nehledě k tomu, že mě vytočí už to, odemykat znovu všechny ty zámky.
12. Prádelní šňůra
Prádelní šňůry jsme měli kdysi v paneláku natažené na balkóně a ty se podlést nedaly. Teď na půdě jsou přes celou půdu a jinak, než chodit pod něma to ani nejde. Ale doufám, že to nemá na nic vliv.
13. Vstát od večeře
Od štědrovečerní večeře fakt nevstáváme. Na to si dáváme pozor. Je to koneckonců jednou za rok.
***
Pověry ke štěstí:
Nosit králičí packu - jeden rok jsem stáhl z kůže asi stovku králíků. Tlapky jsem si neschovával, ale mohl bych je rozdávat. Králíčí maso už nikdo v rodině nechtěl, ani v podobě tlačenky, klobásek, šunky či čehokoliv jiného.
Střepy znamenají štěstí - tak to asi bere každý jako prokázaný fakt.
Padající hvězda splní přání - po pravdě, padající hvězdu jsem ještě neviděl. Asi chodím málo do přírodu. Budu muset svou milou vyvést, když bude krásná, vlahá letní noc
Dotknout se kominíka - tak to zoufale hledám knoflík. Od doby, co někdo vymysle zip, je to mnohdy marná snaha.
Rybí šupina v peněžence znamená peníze - ba ba. Mám je tam.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 babča babča | Web | 27. února 2009 v 14:29 | Reagovat

no tak taky vždycky tvrdím že pověrčivá nejsem černou kočku sme měli deset roků to byla fakt hrůza ale ne neštěstí,ale jak ju vidím na cestě nějak instinktivně si odplivnu,na protest pověrčivosti č 13 přehlížím a nereaguju,naopak pověrčivce popichuju,na žebřík ani pod nelezu vyvolávají u mně nepříjemné pocity v podobě závratě,rozypaná sůl tak trošku nevím proč mně bere,houkání sýčka není nic moc příjemného no ale u nás houká dost často ale statistiku umrtí nemám,ale kanál na ten fakt nešlapu dneska by to byl hazard ze životem kdo ví jestli na něm víko ještě je no teda končím bo bych se dopsala až buh ví kam ale článek fakt dobrý

2 Miriam Miriam | E-mail | 27. února 2009 v 14:51 | Reagovat

Vždycky tvrdím, že pověrčivá nejsem, ale po přečtení jsem z hrůzou zjistila, že asi jsem. Na kanály nelezu proto, že jsem pověrčivá, ale že mi nějak moje vnitřní já říká "nelez tam". V dnešní době je to fakt o hubu. Nám před barákem před cca rokem ukradli taky poklop, tak je to fakt nebezpečný.

3 Miriam Miriam | E-mail | 27. února 2009 v 15:03 | Reagovat

Teď jsem si vzpoměla - cca před 2 měsíci jsem šla vyprovodit svoji dcerku ke škole a šla jsem jí zamávat k oknu, kterým jde vidět do šaten. No, pod okny jsou takové ty poklopy, které zakrývají šachtu. No, co budu to dál protahovat...........moje vnitřní já dokonale sehnalo. Pěkně jsem tam zahučela. A pěkně to pak bolelo.

4 M.I.M.A M.I.M.A | Web | 27. února 2009 v 17:49 | Reagovat

Heh, no některý sou fakt drsný. A já na ně celkem i věřím, řeba letos, když byl pátek 13. tak teda nebyl moc vydařený.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama