Když chcete ušetřit???

18. ledna 2009 v 9:07 | Mirek |  Vážně/nevážně

Popadne-li vás nezkrotná touha nechat se o sobotním obědě obsloužit a nemuset pak mýt


nádobí (i když máte myčku, tak než to tam všechno nacpete a zase vyndat a uložit...), tak pravděpodobně zamíříte do oblíbené hospůdky.
Tady je pokus o malý návod jak se při předložení účtu nesložit.
Když jste čtyři - dva dospělí a dvě děti a je v tomto případě úplně jedno jestli vlastní nebo vnoučata, tak se hlava rodiny při objednávce vzdá své porce a řekne číšníkovi: "Děkuji, já nebudu jíst." Pozor, musíte ale být připraveni na reakce "krku" rodiny, že ona tedy také nebude jíst. Je už zcela na vás, jak to uděláte, aby jste ji přesvědčili, že si má dát normální porci něčeho hodně dobrého i s přílohou. Vy už totiž uvažujete dopředu... Musíte například použít vrcholnou manželskou diplomacii.
Dětičky, když jsou ve věku 3 roky chlapeček a 7 let děvčátko-školačka, tak víte, že tomu jídlu moc nedají.
Takže.
Chlapečkovi přečtete aktuální nabídku a on si ze tří polévek: hustý hovězí vývar, selská česnekačka a myslivecká gulášová vybere gulášovou. U holčičky znáte její a nejen její (skoro všech dětí) vášně, takže ji přesvědčíte na hranolky s tatarkou a číšníkovi to vysvětlíte, že bude jen přílohu. Číšník neprotestuje. Dospělá zástupkyně něžného pohlaví si vybere statkářovu pochoutku a k tomu si musí zvlášť objednat přílohu - hranolky s tatarkou. Hranolky proto a pro případ, že by dětičky neměly dost a bylo by potřeba je "docpat". No a to by bylo skoro všechno, nebýt ještě pití. Takže dětičky napůl jednu Tomu-jahoda a dvě skleničky. Žena tradičně preso picolo s jedním mlíčkem a já normální preso s dvěma a na zapití jednou Korunní (obyčejnou sodovou vodu neměli). Budiž, ale připsáno ke cti obsluze, byla mi nabídnuta voda z kohoutku. Příště ji možná zkusím, už jen ze zajímavosti, kolik by stála.
Dali jsme se do jídla. Chlapečka jsem měl po své levici a tudíž jsem ho měl nastarost. Pod krk za tričko jsem mu nasunul papírový ubrousek, aby neměl stopy jídla na tričku. To by nám maminka dala! Stejně jsme pokapali ubrus a já sobě dlaň. Je fakt, že polévka byla taková ta tzv. "přesnídávková", což znamená samá mouka a byla jí plná velká miska (teplota nic moc, taková vlažná, jindy ji zase mají vřelou, asi problémy s mikrovlnkou). Takže andílek č.1 snědl půl misky a měl definitivně dost. Andílek č.2 se povrtala v pár hranolcích a to byla příležitost pro mne, takže jsem nastoupil! Vlastně popořádku. Napřed jsem dojedl tu gulášovku. Teď jsem po očku sledoval, kdy odloží příbor poslední ze strávníku, i když už teď jsem pociťoval nasycenost. Nastalo královské dělení - půl na půl. S funěním jsem do sebe soukal vepřový plátek, na kterém byla kupička kyselého zelí a přeložená zapečeným sýrem (už jsem jedl lepší věci). Hranolky bych už nejraději nabízel už i u vedlejšího stolu.
Kafíčka jsme vypili před jídlem, je to tak prý zdravější.
Žádné "podnosky" po nás nakonec nezbyly a pochvalovali jsme si, jak jsme se dobře a hlavně levně naobědvali. Bratru za: viz účtenka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hablina Hablina | Web | 18. ledna 2009 v 9:28 | Reagovat

Až se stydím, že jsem včera utratila za svůj oběd celých 140Kč - a to jindy bývá mnohem hůř, záleží na cenách v hospodě. My jsem dětem (když byly malé) objednávali jednu porci jídla a k ní dva příbory :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama