Vánoce 2008 v Mladkově

28. prosince 2008 v 10:12 | Mirek |  Vážně/nevážně

24. 12. 2008

Letošní Vánoce jsme pojali netradičně. Zřejmě jsme ale nebyli sami. Hodili na ně bobek i mnozí jiní.

V Mladkově i v Králíkách "zdechl pes".

Živa v Mladkově to zabalila v deset. Paní prodavačky jsem ale potkal na odchodu až o půl

dvanácté. Doma je čeká druhá směna. Chápu. V Králíkách si některé obchody udělaly týdenní prázdniny, takže bychom si o zavřené dveře maximálně narazili nos. Prodavačky z Pekařství Sázava na náměstí se ani neobtěžovaly vstávat. Takže chléb, vánočku, knedlík, atd. jsme nakoupili v samoobsluze u Falty. V Králíkách na náměstí je vynikající prodejna ovoce-zelenina a ta si zasloužila jen samé superlativy i na štědrý den. Všechny tři prodejny maso-uzeniny měly zavřeno. Asi si popletli dny v týdnu a mysleli si, že je pondělí. Zavřeno měla naše dříve velmi oblíbená prodejna dárků a suvenýrů. Nevím, kdy jindy se budou více prodávat dárky, než na štědrý den?

Naopak otevřeno měla obě zlatnictví, vesměs prodejny s textilem, obuví a snad všechny prodejny elektro-domácí potřeby.

Nebudete věřit. Nepřekonatelný problém byla naše touha dát si dopoledne dobré štědrovečerní presko. Selhaly všechny naše pokusy překonat zavřené dveře všech nám známých restaurací, penzionů, hospod a snad i bufíků. Do jediného otevřeného Hotelu Beseda jsme už jít odmítli, protože nám tam den předem uvařili něco, co si nezasloužilo název káva. Byla to světlá "lura" bez pěny.

Dokonce jsme zajeli i nahoru na Dolní Hedeč ke klášteru, ale bohužel. Ani v Lichkově nic a v Mladkově jsme zajeli až pod sjezdovku, ale také nic. "U Bohouše", bychom neměli ani odvahu se na preso vůbec ptát. Včera se nás číšník při pokusu o objednání ptal, co je to ten punč.

Nikdy se mi také dosud nestalo, že bych potkal tolik nerudných lidí. Tedy potkal, já jsem se o komunikaci s nimi nijak nesnažil. Takže to byla spíše srážka. Vánoce jsou přece svátky klidu a míru. Aspoň jsem si to dosud myslel.

Zaparkoval jsem auto na parkovišti na náměstí v Králíkách. Jen tak mimochodem, již několik let se tam za parkování neplatí. Díky, vážení osvícení radní! Když jsem vystupoval z auta, tak jsem mírně ťuknul do auta vedle stojícího. Určitě se vám to už také stalo. Nic se neděje. Aspoň jsem si to myslel. Jenže za chvíli "vyběhl" z auta nerudný řidič a vyzývavě si prohlížel svou ojetou Felícii. Snažil jsem se mu vysvětlit, že na dveřích mého auta je taková ta černá guma - ochranný pás - nainstalovaná právě za tímto a podobným účelem. Nebylo to nic platné. Byl nas…ý až na půdu. To bylo v sobotu.

Na Štědrý den, jsem potřeboval vrátit bývalé žákyni čestný diplom a nějaké fotky ze zrušené nástěnky. Uvedl jsem vozidlo do klidu na místě ležícím mimo silnici. Protože mi přimrzly dveře a zámky nereagovaly na dálkové ovládání, řekl jsem ženě, že nechám topit. Když jsem se za chvilku vrátil - no chvilka je relativní pojem - trošku jsem se zakecal, pravda. Stal se mezitím malý "horor". Z přilehlého domu prý vyletěl rozlítěný obyvatel a hřmotil na ženu, ať ten motor okamžitě vypne, že mu to smradí do oken (mám katalyzátor) a že jsme vjeli do zákazu vjezdu a že volá svým "hochům" (myslel tím ty, co mají pomáhat a chránit) a že tady budou do pěti minut. Fotku zákazu vjezdu přiložím pod článkem.

K celkově ponuré náladě letošních vánoc samozřejmě notně přispělo i počasí.

To už ale budou lépe ilustrovat tyto fotografie.

A tady je na dvou fotkách ta situace s "parkování" u "vzteklého" domu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 corly corly | Web | 10. ledna 2009 v 16:09 | Reagovat

Hm,pěkné,pěkné....Ty černobílé mají tajuplný nádech...a moc se mě líbí,že nikde ani živáček...:-)A autíčka na parkovišti nemají chybu!:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama