Je 30 ká hodně nebo málo?

13. prosince 2008 v 12:24 | Mirek |  Politika

Možná jak kdy a jak pro koho. V našem pracovním kolektivu máme takový zvyk lehce slavit


narozeniny a vybíráme od každého třicet korun. V životě by mě nenapadlo nedat tuto v tomto okamžiku a na tento účel směšnou částku. A mohl bych si za stejné peníze koupit šedesát raženek - housek a nabouchat se škrobu - sacharidu do bezvědomí. Mají je v Kauflandu v akci za padoš. Také mi nepřipadalo divné, když nám kolegyně připravily nádherné, páteční, předvánoční odpoledne a chtěly po nás "poplatek". Podezřívám je, že asi umí čarovat, když za vybíraných 100 Kč připravily bohaté občerstvení a ještě každý dostal víceméně vtipný a navíc funkční a užitečný minidárek.
Už jsem si začal zvykat, že po mě sestřička u lékaře také chce 30 Kč. Vždycky se jako divím, ale já na tuto povinnost fakt zapomínám. To je zřejmě důkaz, že mě nijak netrápí a neleží mi v žaludku. A to chodím po doktorech relativně často. Mám tři nevyléčitelné nepěkné nemoci. Jen jednou jsem se z vrozené poctivosti odvážil požadovat doklad o zaplacení. Po té, co mi sestřička udiveně sdělila, že jsem první a jediný, tak jsem doklad už víckrát nikde nechtěl. Mince vždy zacinkaly v nějaké plechovce - kasičce.
Vůbec a nijek mi také tento poplatek nevadí. Myslím si, že není na škodu, když si aspoň občas i tímto způsobem uvědomíme, že zdraví je to nejcennější, co máme a do jisté míry ho máme ve svých rukách (nebo peněženkách).
Moravskoslezští radní se teď rozhodli, že nám poskytnou sponzorský dar, a budou platit poplatky za ošetření za nás. Jen musíme podepsat formulář - darovací smlouvu (další papírování). Kraj to údajně vyjde na 50 miliónů korun.
A to už mi vadí fakt hodně. Protože tyto nemalé peníze budou chybět někde jinde. Např ve školství, nebo na silnicích, nabo právě zákonem bumerangu na platy sester.
Vy co jásáte nad "sociální" politikou "socdemáků" a Davidové Rátové se vyvezli do výšin na vlně předvolebních slibů, na které jste jim skočili, jak myška na špek, sáhněte si do vlastního svědomí. Máte-li jedno nebo více dětí na studiích, nejpříjde vám vhod, když si přivydělají nějakou tu korunku na brigátě a přispějí tak do vašeho rodinného rozpočtu? Nebo si sami zafinancují oblečení, stravu, ubytování, nebo vám koupí "ze svých" nějaký hezký dárek pod stromeček? Nebo jste i v tomto případě sociální demokraté a řeknete mu nebo jí. "Nech to být, my to s taťkou zaplatíme za tebe!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vavra Vavra | Web | 21. března 2009 v 21:54 | Reagovat

Pěkně napsáno. Bohužel pro velké množství lidí je těch 30,- dostatečný důvod, aby "začali nadávat rychleji než myslet". Je velká škoda, že se z těch poplatků stal "bubák", ale trochu si za to můžou na MZ sami, protože nedostatečně vysvětlili princip těch poplatků lidem. Jsem strašně zvědavý, jak to bude dál - jestli lidem dojde, že se u nich ve městě nepostaví to či ono právě pro, že se finance rozpustili v "darech" od kraje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama