Hurá, hurá, hurá...???

7. prosince 2008 v 13:02 | Mirek |  Politika

Tak nám zvolili Topolánka.

Je to dobře nebo špatně?

Já osobně, ze dvou kandidátů, kteří byli k dispozici, jsem rozhodně fandil Mirkovi. A nejen proto, že je to jmenovec.
Možná bych i soulasil s manželkou, že je to tak trochu sprosták. Ale rozhodně je mi milejší drsný moravák, než úlisný pražák.
Nemám rád podrazáky a pazgřivce, kteří se nejraději projdou po vašich zádech směrem nahoru. V žádném případě tím nijak nepředjímám, že by to byl právě protikandidát. Ale je to tak v životě téměř s železnou pravidelností. Všichni náměstci, zástupci, tajemníci, prostě ti nejbližší spolupracovníci a možná i "kamarádi" čekají jen na to, aby usedli na vaši židli.
Vašek z mého nejoblíbenějšího filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku by řekl: "Můj tatínek je hrdina. Vylezl na osmitisícovku". Nevím jestli vylést na byť nejvyšší horu světa je nějaké hrdinství? Ale jsem si jist, že mnohem většího úsilí, odvahy, odhodlání a odříkání v sobě musí mít např. žena vychovávající, vzdělávající, opečovávající a milující své tři děti a ještě jedno v pěstounské péči a současně musí poctivou prací vydělávat peníze, které jsou prostě potřeba.
A takových příkladů by byly jistě tisíce. Jen jim není věnována taková pozornost a popularita.
Takže jsem vlastně nejvíc rád, že to tentokrát nevyšlo a že, neuspěl známý lékař plnící místo ordinací stránky bulvárního tisku.
A vážený pan prezident? Tím bych se vůbec netrápil. Ať jde klidně do "dža". Přivítal bych, kdyby vrátil členskou legitimaci. Nemám pocit, že pro mne jako pro prostého občana a slušného a poctivého člověka je nějakým přínosem. Myslí, hovoří a zřejmě i jedná tak, že mi to můj mozek nebere. S prominutím, při mém vzdělání. Mám dva výuční listy, dvě maturity a jeden vysokoškolský diplom.
Svého času jsme v Jeseníku paní Livii Klausovou obdarovali chlebíčkem z naší malé, soukromé, ruční, živnostenské pekárny. Dostali jsme děkovný dopis s vlastnoručním podpisem. Éto užé šestnátcať lijet tamu nazad. To jen tak, že stejných 16 let jsem se učil rusky a je mi to dnes k H.... a stejných 16 let jsme provozovali soukromou pekárnu a je nám to dnes k H.... .
Všechny vlády a všichni politikové, poslanci, ministři a blablabla o podpoře soukromého podnikání jen planě politizovali nad džbánkem piva a ve skudečnosti nám jen házeli klacky pod nohy.
V Jeseníku s cca 15 tisíci obyvateli jsou 4 hypermarkety, z toho dva mají vlastní pekárny.
Z původních 14 pekárniček na jesenicku zbyly jen 2.
Takže jsme to možná "zabalili" pozdě. A nejsme ani první a z pohledu dnešní celosvětové krize ani zdaleka poslední.
Takže na závěr opět ústy Marie Poledňákové: "V neděli budou řízky a pivo. Přijde ministr".
A já dodávám: "Ani náhodou"!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mirka Mirka | Web | 7. prosince 2008 v 19:13 | Reagovat

Mně připadá, že se prostě papá Klaus zamyslel a řekl si: "Zbývají mi dva roky, neneslo to co mělo, ještě budu muset něco dělat, jasně, založím si antieuro stranu." Každopádně mi připadá, že je dobře, že už nebude poškozovat svými výroky stranu, které jak říká, byl členem. Přijde mi totiž, že i proto ztratili podporu, lidi mají výroky jako "oteplování je výmysl ekologů" spojené se stranou a ne jenom prezidnetem. Zajímalo by mě ale, jak se chce ods "zbavovat nálepky strany pro bohaté", jak bylo řečeno, to mi přijde jako dost těžký cíl...

2 Jiřka Jiřka | 9. prosince 2008 v 9:22 | Reagovat

Znáš to- řeči se říkají a voda teče.Je jedno kdo bude na prvních postech, každý se vždycky přizpůsobí tomu co je pro něj nejlepší a lidi, kteří ho volili.....????Jak dlouho jsi na světě, že Ti ještě nedošlo, že od vrchu Ti pšenka nepokvete a že co si neuděláš nemáš?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama