Ozvat se nebo držet pysk?

20. listopadu 2008 v 16:31 | Mirek |  Vážně/nevážně
Již minimálně 16 let chodíme rádi a často do denního baru v centru města. Zvlášť když je tam "předzahrádka". Rádi pozorujeme kolemjdoucí. Přitom popíjíme podle počasí nebo nálady nejčastěji presko, pikolo, kapučíno, frape, vinný střik, nebo pivo.
Poslední dobou tam vídávám na praxi žáka naší školy a tak zdaleka a nahlas, jak to mám ve zvyku halekám: "Ahoj Michale". A on mi také velmi slušně odpoví. Zdraví mě i ve škole, když se potkáme na chodbě. Když mi ale již po několikáté donesl pivo natočené tak centimetr pod míru, říkám: "To tě učíme ve škole?" Přiznal bez mučení, že samozřejmě ne, slušně se omluvil a odpustil nám 7 Kč z účtenky.
Od té doby mě ale nezdraví a dělá, že mě nevidí.
Takže mám dilema. Ozvat se nebo raději držet hubu?
Dlouho jsem se rozmýšlel, zda mám něco říct nebo ne. Ale vždyť mě to uráží. Když jsem někde častým hostem a vždy nechám slušné spropitné (nejsem škrob), proč se mě snaží oškubat ještě na slušné a poctivé míře? Jenže pokud v tom budu důsledně pokračovat, můžu také přijít i o posledního kamaráda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Slávek Slávek | Web | 21. listopadu 2008 v 21:18 | Reagovat

k čertu s kamarádem, který se mně snaží oškubat..a navíc ještě tak blbě

:-))

2 M. Velflová M. Velflová | E-mail | Web | 22. listopadu 2008 v 8:19 | Reagovat

Ahoj Mirku, jednak chci poděkovat, že jsi mi nechal komentář na mém blogu (tykání je samozřejmé...:-)) a díky i za tenhle článeček. Pracuji totiž na ISŠ s podobnou skladbou oborů jako Ty a často se dostávám do podobné situace: mlčet a být příjemná i když jsem tak trošku ošizené ať už v kvalitě samotného "zboží" nebo i v kvalitě obsluhy nebo se ozvat a stát se rejpalkou nemožnou? Jsme malé město a velká škola ( a taky už poměrně dloooouho učím),  takže narazit na nějakého mého minulého nebo současného žáka není nic neobvyklého.  Většinou to nevydržím...Z několika důvodů: 1. jsem naivka, která si myslí, že s poctivostí nejdál dojdeš 2. Záleží mi na dobrém jménu školy(už jsem inventářem 18 let) 3. záleží mi na dětech  a na tom jak se jim bude dařit v budoucí profesi a kdo jiný by jim měl říct co dělaj blbě a hlavně proč je to blbě. Ale asi bych spíš volila trochu intimní rozhovor, ne před hosty, to každý z nás těžce nese a i ve škole případný problém řeším mimo zraky dychtivých spolužáků...Měj se fajn, jsem zvědavá jak tahle diskuze bude pokračovat. Madla V.

P. S. Můžu si Tvůj blog dát mezi oblíbené? Pro milé kolegy?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama