Jak dlouho si to ještě necháme líbit

29. listopadu 2008 v 9:49 | Mirek |  Politika
Předpokládám, že ti čtenáři, kteří jsou třeba z Prahy, nebo ti co kupují výhradně ovoce a zeleninu v kvalitě BIO, nebo zahrádkáři - kolonisté, co vystačí s vlastními zdroji vypěstovanými v potu tváře a náběhem na lordózu, či kyfózu, to neřeší.
Jinak je tomu samozřejmě také napříč póly, tzn. ze severu směrem na jih. Čím jižněji, tak samozřejmě tím lépe.
Na jesenicku vám uzrají rajčata jen ve skleníku a musíte je notně brzy předpěstovat doma v bytě. O pomerančích, broskvích, meruňkách, grepech či mandarinkách z vlastní produkce si mužete nechat jenom zdát. (to jenom Lucie Bílá na chatě v Kalifornii si může pod grepovníkem sbírat zralé plody)
Pro ty co by jí snad záviděli: "Zpívejte jako ona".
S úctou se skláním před upřímností "mého" přednosty interního oddělení, který mi svého času řekl: "Okurky ještě nekupujte, je to jenom zelená voda. A rajčata já kupuji, teprve až začnou vonět."
Nevíte proč když si dáte do čaje plátek citrónu, tak na hladině plave mastná skvrna?
Nevíte proč, když si myjete jablko, byť pod teplou vodou, tak je pořád jakoby "mastné"?
Protože je ovoce ošetřeno tzv. leštící látkou, pravděpodobně na bázi vosku.
Také se vám stává, že donesete domů nádherné ovoce a druhý den jakoby mávnutím proutku zlého čarokněžníka se na něm objeví shnilé fleky, nebo zplesniví?
Víte jaká je doba trvanlivosti ovoce a zeleniny? Prohlédněte si samolepící etiketu, která vám vyleze z "obrázkové" váhy. Je tam napsáno: "Spotřebujte do: .....................". Datum je totožné se dnem nákupu!
Daří se vám koupit citróny, které nejsou chemicky ošetřené, aby jste mohli jejich kůru s čistým svědomím nastrouhat do vánočního cukroví?
Pokud všechny tyto starosti a pocity jako já nemáte, jste šťastní lidé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Slávek Slávek | Web | 29. listopadu 2008 v 12:40 | Reagovat

jo, kamaráde..teď už alespoň víš, proč se musel zrušit zákon z roku 1964 o potravinách:-))..a není to jen o těch "cizokrajných" výpěstcích..zkus dát dnešní mrkev kojenci a uvidíš, jak ti krásně zmodrá..ten kojenec:-))

2 Jiřka Jiřka | 2. prosince 2008 v 12:24 | Reagovat

Nesmíš nad vším tak moc přemýšlet.Zkus to, míň Tě bude bolet hlava= vlastní zkušenost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama