NEPŘEPOSÍLEJTE NESMYSLY

5. října 2008 v 10:05 | Mirek |  Vážně/nevážně

Jak správně psát e-maily

E-mailem koluje řada kuriózních a legračních fotek, obrázků a videí a někteří uživatelé neváhají podělit se o ně s každým, jehož e-mail mají v adresáři. Ne všichni ale takový e-mail ve své příchozí poště uvítají. Posílejte tedy e-maily jen těm lidem, o kterých zaručeně víte, že je nebudou obtěžovat.
A pak jsou tu řetězové e-maily - lze je rozdělit do dvou kategorií. První jsou e-maily typu "když tuto zprávu nepošlete dalším deseti lidem, stane se něco hrozného". Takové e-maily zbytečně zatěžují internet, doporučujeme je ignorovat a rozhodně neposílat dál.
Druhou skupinou jsou zdánlivě velmi naléhavé zprávy, informující o nějaké závažné skutečnosti. Ani tyto zprávy neposílejte dál. Navzdory závažnosti sdělení jde velmi často o lež, špatný vtip, jehož autor má legraci z lavinového šíření mezi lidmi. Takovému rádobyžertu se říká hoax. Pokud podobnou zprávu obdržíte, její pravdivost si můžete ověřit třeba na serveru www.hoax.cz, na němž se průběžně doplňuje databáze lživých zpráv tohoto typu

NEJROZŠÍŘENĚJŠÍ ŘETĚZOVÉ ZPEÁVY

Podívaná na Mars
Microsoft rozdává peníze
V nouzi zadej PIN opačně
Co všechno tvůj mobil (ne)dokáže
Informace o mozkové mrtvici

Jiří Macich ml.
PPK 18/2008
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama