Červenohorské sedlo

19. října 2008 v 16:27 | Mirek |  Politika

Směr Jeseník-Šumperk přes Červenohorské sedlo.

Dnes jsem se po třech letech jel ze zvědavosti projet po znovu otevřeném "novém" úseku silnice mezi Filipovicemi a výše jmenovaném vrcholu cesty, který tvoří jedno ze dvou horských sedel pohoří Hrubý Jeseník.
Kdo nemá rád dlouhé články a nechce se mu číst dál tak: "Prostě jedním slovem hnus"!!!
Pokud máte trpělivost a chcete číst dál, klikněte na: Celý článek

Aspoň z mého pohledu motoristy. Vůbec nic se tam totiž nezměnilo! Znovu zdůrazňuji z pohledu motoristy. Po celé délce není ani jeden úsek se třemi jízdními pruhy tak, aby do kopce aspoň v rovných úsecích mohly jet kamióny ve svém - pravém a osobáky měly možnost bezkonfliktně předjíždět. Po celé délce jsou jen dva jízdní pruhy, po jednom v každém směru jízdy.
Zatáčky (neboli zákruty) - "vracečky" zůstaly jak byly. Silnice je možná o půl metru širší. Téměř po celé délce je plná čára, což v podstatě znamená zákaz přejíždění. Možná až v zimě zapadají čáry (vodorovná značení) sněhem, tak budou řidiče, kde to půjde předjíždět stojící kamiony. A jestli si někdo myslel nebo myslí, že nově zavedená dopravní značka přikazující použít zimní pneumatiky s normovaným vzorkem (i co do hloubky) něco vyřeší, tak je podle mne v hlubokém omylu.
Už vidím "kamioňáky" jak si vezou na korbě zimní gumy a v půli kopce je pomocí "monterpák" přehazují místo letních.
Abych ale nebyl jen negativní. Na své by si jistě přišel ve volbách neúspěšný předseda neúspěšné pidi strany. Kolem staronové silnice to totiž na jaře bude zářit jimi protěžovanou barvou. Okolí cesty je nádherně upravené, a to bez nadsázky. Sice tomu padlo za oběť pár stromů, ale budiš.
Ale stejně. Žulové kostky uvězněné v klecích jsou sice moc pěkné, vypadá to efektně, nicméně nikdy jsem na silnici neviděl z břehů sesutou půdu (a to po této silnice jezdím již pětadvacet let). Dlžely ji totiž kořeny stromů pruhu vzrostlého lesa, který teď jaksi zmizel.
V "rekonstrukci" celé trasy až dolů z kopce na šumperskou stranu se údajně bude pokračovat další tři roky. Upřímně lituji podnikatele, kteří své poctivé snažení spojili s tímto kopcem.
Myslí, že nebudu sám, kdo bohatší o tuto skutečnost a zkušenost už vůbec nepochybuje, jak by odpověděl na anketní otázku: Tunel pod Červenohorským sedlem ANO/NE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kocka-kocka-kocka kocka-kocka-kocka | Web | 30. prosince 2009 v 16:20 | Reagovat

na červenohorském sedle bydlím! ;-)

2 MirekČ MirekČ | Web | 30. prosince 2009 v 16:56 | Reagovat

[1]: No nekecej, tam se přece bydlet nedá, aspoň ne v zimě... :-D  :-D  :-D
p.s. Jana Spáleného mám také rád, akorát já píšu příjmení s velkým počátečním písmenem... :-D  :-D  :-D Ale to je jen profesionální deformace.

3 Paľo Paľo | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 1:43 | Reagovat

Díky za info, hledám informace, poněvadž co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama