Říjen 2008

Vynález zkázy

28. října 2008 v 16:29 | Mirek |  Politika

Je úterý 28. října

Pokud to ještě někomu nedocvaklo, tak je to státní svátek. Den vzniku samostatného československého státu. Není to totéž, jako svátky klidu a míru, ale nějakou pohodu a klid si možná mnozí z nás přejí.
V Praze probíhá vojenská přehlídka. Mnozí občané Prahy 6 si tedy mnoho klidu neužijí. Pražané na to mají již dlouho vypracovanou fintu. Na víkend prostě opouštějí ruch velkoměsta. Utíkají do přírody.
Ne tak občané Jeseníku. Ti už v přírodě jsou, tak kam by utíkali.
Ráno odhadem o půl sedmé slyším na dvoře rachot kukavozu. Aha, je úterý, tak vyvážejí popelnice, pomyslím si. Pak mi ale dojde, že je svátek a o svátcích dřív popelnice nevyváželi. Nakonec jsem ten rachot, který mě probudil, akceptoval s povděkem. Aspoň nebudou popelnice zase přeplněné.
Když jsem ale kolem poledne vyhlédl z okna, nevěřil jsem vlastním očím. Na obecním pozemku si mastili svaly zaměstnanci technických služeb - uklízeli spadané listí.
Ale jak? Používali perpetum mobile. Jistě jste si už někdy všimli mužů v oranžových antireflexních vestách jak "sbírají" listí. Mají na to takové vysavače, ale místo toho aby nasávali, tak foukají! Zahánějí listí ze silnice, z chodníku nebo někam do kouta. Nebo, někam - já nevím kam, protože přes ty oblaka prachu, která tím zvedají, na to není vidět. Naposledy jsem takového "čističe" viděl v Ostravě nedaleko ZOO. Ti dnešní měli totéž, jenomže mnohem větších rozměrů. Nasávali spadané listí a foukali ho do klecí zakrytého minivalníčku. Přímo úměrně velikosti stroje byl i hluk. Nejprve jsem si myslel, že mi pod okny jede tank, nebo projíždí kolona BVPéček. Ve dvě hodiny odjeli. Měli, asi padla. Přesčasy ve svátek by byly příliš velký luxus, takže doufám, že už se nevrátí. Pokud budu chtít slyšet nějaký hluk, pustím si v televizi přímý přenos vojenské přehlídky.

Perpetum mobile

28. října 2008 v 14:44 | Mirek |  Politika

Je úterý 28. října

Pokud to ještě někomu nedocvaklo, tak je to státní svátek. Den vzniku samostatného československého státu. Není to totéž, jako svátky klidu a míru, ale nějakou pohodu a klid si možná mnozí z nás přejí.
V Praze probíhá vojenská přehlídka. Mnozí občané Prahy 6 si tedy mnoho klidu neužijí. Pražané na to mají již dlouho vypracovanou fintu. Na víkend prostě opouštějí ruch velkoměsta. Utíkají do přírody.
Ne tak občané Jeseníku. Ti už v přírodě jsou, tak kam by utíkali.
Ráno odhadem o půl sedmé slyším na dvoře rachot "kukavozu". Aha, je úterý, tak vyvážejí popelnice, pomyslím si. Pak mi ale dojde, že je svátek a o svátcích dřív popelnice nevyváželi. Nakonec jsem ten rachot, který mě probudil, akceptoval s povděkem. Aspoň nebudou popelnice zase přeplněné.
Když jsem ale kolem poledne vyhlédl z okna, nevěřil jsem vlastním očím. Na obecním pozemku si mastili svaly zaměstnanci technických služeb - uklízeli spadané listí.
Ale jak? Používali perpetum mobile. Jistě jste si už někdy všimli mužů v oranžových antireflexních vestách jak "sbírají" listí. Mají na to takové vysavače, ale místo toho aby nasávali, tak foukají!
Zahánějí listí ze silnice, z chodníku nebo někam do kouta.
Nebo, někam - já nevím kam, protože přes ty oblaka prachu, která tím zvedají, na to není vidět. Naposledy jsem takového "čističe" viděl v Ostravě nedaleko ZOO.
Ti dnešní měli totéž, jenomže mnohem větších rozměrů. Nasávali spadané listí a foukali ho do klecí zakrytého minivalníčku. Přímo úměrně velikosti stroje byl i hluk. Nejprve jsem si myslel, že mi pod okny jede tank, nebo projíždí kolona BVPéček.

Ve dvě hodiny odjeli. Měli, asi padla. Přesčasy ve svátek by byly příliš velký luxus, takže doufám, že už se nevrátí.

Pokud budu chtít slyšet nějaký hluk, pustím si v televizi přímý přenos vojenské přehlídky.

Červenohorské sedlo

19. října 2008 v 16:27 | Mirek |  Politika

Směr Jeseník-Šumperk přes Červenohorské sedlo.

Dnes jsem se po třech letech jel ze zvědavosti projet po znovu otevřeném "novém" úseku silnice mezi Filipovicemi a výše jmenovaném vrcholu cesty, který tvoří jedno ze dvou horských sedel pohoří Hrubý Jeseník.
Kdo nemá rád dlouhé články a nechce se mu číst dál tak: "Prostě jedním slovem hnus"!!!
Pokud máte trpělivost a chcete číst dál, klikněte na: Celý článek

Říkáš

18. října 2008 v 12:30 | Mirek |  Citáty

Říkáš, že miluješ déšť, ale když prší, otevíráš deštník. Říkáš, že miluješ slunce, ale když svítí, hledáš stín.
Říkáš, že miluješ vítr, ale když fouká, zavíráš okna.
Jenom se bojím chvíle, až řekneš - ,,miluju tě,,.

Děvče se zeptalo chlapce, jestli si mysli, že je pěkná a on odpověděl ne. Zeptalo se ho, jestli by s ní chtěl byt navždy a on odpověděl ne. Potom se ho zeptala, jestli by plakal, kdyby odešla a on odpověděl ne. Řekla dost. Odešla pryč, slzy padaly dolů po její tváři a chlapec ji chytil za ruku a řekl. "Nejsi pěkná, jsi nádherná, nechci být s tebou navždy, já potřebuju být s tebou navždy a neplakal bych, kdyby jsi odešla - zemřel bych!

Nejbolestnější je vedle někoho sedět, někoho se jen tak letmo dotýkat, plakat pro něj po nocích a vědět, že ho nikdy nemůžeme mít.

Nepřestal jsem Tě milovat, jen jsem se naučil bez Tebe žít. Nebylo to snadný, ale bylo to snazší, než zapomenout!!!

V životě nevěř tomu, kdo Tě klame, ale nezklam toho, kdo Ti věří.

MALWARE

18. října 2008 v 10:58 | Mirek |  Počítače a vše kolem

Malware nejsou jenom viry

Do skupiny záškodnických programů (malwaru) nepatří jen počítačové viry a červy a trojské koně, před kterými nabízí ochranu většina běžných antivirových programů. Je tu také řada dalších nebezpečí.
Špioni v podobě spywaru nesbírají jenom data uložená na pevném disku, ale umí také monitorovat zvyky a chování uživatele.
Adware mohou být i zcela legitimní programy, které jsou poskytovány zdarma, ale obsahují
například reklamní bannery.
Pouhý antivirový program nemusí stačit, je lepší pořídit nějaký komplexní balík ochranných programů - například AVG Internet Security.
Antivirový program vás proti spywaru neochrání. Tvůrci antivirového programu Avira AntiVir tuto skutečnost dokonce využívají k vtipné reklamě na své pokročilejší produkty.

KDE VZÍT ZMÍNĚNÝ SOFTWARE?
  • Norton 360: http://download.chip.eu/cz/Norton-360_667945.html
  • AVG Internet Security: http://download.chip.eu/cz/AVG-Internet-Security_407403.html
  • Eset Smart Security: http://download.chip.eu/cz/ESET-Smart-Security_935248.html
  • Windows Defender: http://download.chip.eu/cz/Windows-Defender_120515.html
  • AdAware 2008 Personal Edition: Obsah CD / Zajímavosti.
  • Spybot: Search&Destroy: http://download.chip.eu/cz/SpyBot-Search-Destroy_71995.html
  • Spyware Terminator: Obsah CD / Novinky.

Více se dozvíte v článku Jiřího Macicha ml., v časopise PPK 19/2008

NEPŘEPOSÍLEJTE NESMYSLY

5. října 2008 v 10:05 | Mirek |  Vážně/nevážně

Jak správně psát e-maily

E-mailem koluje řada kuriózních a legračních fotek, obrázků a videí a někteří uživatelé neváhají podělit se o ně s každým, jehož e-mail mají v adresáři. Ne všichni ale takový e-mail ve své příchozí poště uvítají. Posílejte tedy e-maily jen těm lidem, o kterých zaručeně víte, že je nebudou obtěžovat.
A pak jsou tu řetězové e-maily - lze je rozdělit do dvou kategorií. První jsou e-maily typu "když tuto zprávu nepošlete dalším deseti lidem, stane se něco hrozného". Takové e-maily zbytečně zatěžují internet, doporučujeme je ignorovat a rozhodně neposílat dál.
Druhou skupinou jsou zdánlivě velmi naléhavé zprávy, informující o nějaké závažné skutečnosti. Ani tyto zprávy neposílejte dál. Navzdory závažnosti sdělení jde velmi často o lež, špatný vtip, jehož autor má legraci z lavinového šíření mezi lidmi. Takovému rádobyžertu se říká hoax. Pokud podobnou zprávu obdržíte, její pravdivost si můžete ověřit třeba na serveru www.hoax.cz, na němž se průběžně doplňuje databáze lživých zpráv tohoto typu

NEJROZŠÍŘENĚJŠÍ ŘETĚZOVÉ ZPEÁVY

Podívaná na Mars
Microsoft rozdává peníze
V nouzi zadej PIN opačně
Co všechno tvůj mobil (ne)dokáže
Informace o mozkové mrtvici

Jiří Macich ml.
PPK 18/2008