PRAVÁ CHUŤ Z PŘÍRODY

19. srpna 2008 v 8:07 | Mirek |  Pekařina

Kopil jsem včera v Rýmařově bábovičku.


Malou a balenou. Koupili jsme vlastně dvě. Jednu, jsme snědli hned za jízdy v autě. Manželka se nad ní rozplývala. "Ta je nakypřená a nadýchaná. Podívej se!" Nemohl jsem se moc dívat jinam než před sebe na cestu. Druhou jsme snědli (snědla) včera večer. Nemuseli jsme ale tak spěchat. Na etiketě se totiž výrobek honosil minimální trvanlivostí do: 31. 8. 2008. To je pokud dobře počítám ještě dobrých 13 dní. Pro nás spotřebitele je to ale zbytečné! Kdo bude doma skladovat "jednohubku" čtrnáct dní a proč? Takže komu to slouží?
Určitě to vyhovuje výrobci - může vyrábět tzv. "na sklad", určitě to vyhovuje prodejci - nemusí denně přebírat čerstvé zboží a zřejmě to vyhovuje i dodavatelům surovin a ingrediencí, protože se na tom také "přiživí".
Složení výrobku bude zřejmé z přiloženého obrázku etikety, ale pro jistotu jej uvádím ještě zde. Kromě obvyklých surovin, které dáváte do bábovky když ji pečete doma tam je ještě: kyselina sorbová, sorbitol, difosforečnany, mono a digliceridy mastných kyselin.
A KDE JE TA PRAVÁ CHUŤ PŘÍRODY? Já jsem cítil vůni a chuť po použitých surovinách, to je po upečené hydratované mouce a po cukru a po nějakém arómatu (nevím jestli po přírodním nebo po přírodně identickém)
p.s. Zde je moje rada, abyste neřekli, že má kritika není konstruktivní. Kupte si některou z mnoha domácích pekáren. Můžete si vybrat například na WEBu: www.pekarny.unas.cz
DOBROU CHUŤ!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama