"Mě neoblafneš"!

10. srpna 2008 v 9:26 | Mirek |  Pekařina
Motto originálního pekaře: "Mě neoblafneš!"
Redakce odborného časopisu pro pekaře a cukráře navštívila mediálně známou osobnost - odpůrce letního času, pekaře Stanislava Pecku ze Sobětuch na Chrudimsku.

Otázka: Co je podle Vás důležité k udržení si místa na trhu v době globalizace a hegemonie nadnárodních řetězců?
Odpověď: Když vznikl cech pekařů, byl jsem šťastný. Doufal jsem, že se nám podaří znovu obnovit úroveň a krásu řemesla. Řemesla, v němž se dědí zkušenosti z otce na syna. Řemesla, jež by zajistilo všem občanům možnost konzumace kvalitního pečiva z lokálních zdrojů a tím přispělo k podpoře zdraví. Namísto toho česká porevoluční politická reprezentace dovolila nadnárodním společnostem, aby na naše území se svými supermarkety a hypermarkety vletěly jako neřízené střely. Jejich gigantománie a plýtvání jsou neomluvitelné. Nelogické je pro mě též jejich heslo - plný sortiment až do včera. Není to náhodou jeden z důvodů, proč muselo dojít k tak markantnímu nárůstu koncových cen pro spotřebitele v porovnání s cenami výrobců? Na mých prodejnách nesmí večer nic zbýt. Snažíme se výrobu přesně naplánovat a poskytnout zákazníkům nadstandard v podobě například žitného chleba vyráběného z původního žitného kvasu s bio-energií nebo náš nejoblíbenější produkt - staročeské tyčinky. Když přistupuji k obměňování sortimentu, snažím se zachovat nebo rozšířit počet výrobků, díky kterým se vracíme k poctivé pekařině a užíváme zdraví příznivé suroviny bez nadbytku chemie, jako je například produktová řada Original Baker od Diamantu.
Zdroj: Pekař cukrář 4/2008
Napište svůj názor. Děkuji
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miriam Miriam | E-mail | 10. srpna 2008 v 23:17 | Reagovat

Mám z toho vždycky pocit, že jsme prostě Češi......jsme jak ovce. Necháme si všechno líbít - i dřevo na sobě štípat. A nic neuděláme, dál si to necháme líbit. To kdekoli jinde by už stávkovali a nevím,co ještě........ale u nás se níc neděje. Ale jelikož jsem čech, jak poleno, tak taky nic proti tomu neudělám a dál budu kroutit jen hlavou, jak ty blbé ovce.

2 mirka mirka | E-mail | 13. srpna 2008 v 22:13 | Reagovat

K tomu se raději nechci vyjadřovat, to je pořád stejná písnička.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama