Malování nebo rozvod?

10. srpna 2008 v 9:21 | Mirek |  Vážně/nevážně
Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Malování je ještě horší než se stěhovat, protože všechny věci musíte nanosit zase zpět na své (nebo jiné) místo. Aby Vám ale hořelo v bytě, tak to opravdu nikomu nepřeji.

Takže mi dovolte malé odbočení. Jednoho roku den před Štědrým dnem jsme zapálili na adventním věnci čtvrtou svíčku. Věnec jako vždy visel na háčku pod stropem. A jelikož vosk kapal na stůl, tak na něj manželka dala papír. Já jsem byl ve vedlejší místnosti u počítače a manželka na WC. Nějak současně jsme ucítili kouř. To už hořely záclony. Nikdy bych nevěřil, jak nekonečně dlouho trvá napuštění vědra vody. Než jsem se dočkal, tak žena podlehla panice a vynášela mimo byt hořící židle. Nějaký zázrakem se nám podařilo oheň uhasit. Následky se snad nedají ani popsat. Když se manželka vrátila zpět z chirurgické ambulance, tak měla obě dlaně včetně všech prstů pečlivě zabalené v obvazech a jen utrousila. "Paní doktorka mi řekla, že nejvíce to ocením, až půjdu na velkou stranu." A pak ještě dodala: "Myslela jsem si, že už budeš mít všechno uklizeno." Já jsem jen bezradně seděl s rukama v klíně a pravou ruku jen občas zvedl k ústům s lahví whisky. Totálně selhaly všechny zbytky mých organizačních schopností, pokud jsem kdy vůbec jaké měl. Zkuste si představit směs vody a černých sazí, koberec propálený v místech kde padaly kusy hořícího nábytku, černý strop a stěny. Na stromečku popraskaly a roztavily se baňky, jehličí rázem uschlo a popadalo.
Kdo za to může? Nebyli jsme v tom sami. Od někdy, existuje nařízení, že pokud není adventní věnec určen k tomu, aby se na něm zapalovaly svíčky, musí být na něm jasně uvedeno, že slouží pouze k dekoračním účelům. Protože ten náš zaprvé neměl na sobě speciální svíčky, které vyhoří pěkně z prostřed a "slupka" jim zůstane a zadruhé pod svíčkami nebyla kovová miska. To ostatní už znáte.
Zpět k malířskému řemeslu. Bylo demokraticky dohodnuto, že byt vymalovaný nabílo je už out. Takže každý pokoj ve 3+1 bude v jiných barvách a každá stěna v pokoji v jiném odstínu. Že není jedno, jestli malujete jen Primalexem POLAR, nebo budete míchat odstíny modré, zelené, červené, žluté a oranžové jsem pochopil záhy. Průšvih je když vám namíchaný odstín dojde v polovině stěny nebo stropu. Stejný už nenamícháte. Lahůdkou, aspoň pro malíře-amatéra je, mít pevnou ruku v rozích, kde se dvě barvy stýkají. Řečí teorie množin, nesmí dojít k průniku! A vrcholem projevu silné vůle je nepodlehnout pokušení udělat jen jeden nátěr!
A jak to všechno souvisí s rozvodem? Traduje se, že vrcholem zkoušky ohněm pevnosti manželského svazku je tapetování. Jak říkají Slováci: "Áno, aj." Už jen pouhé pomyšlení na to co vás (mluvím za mužskou polovinu) čeká, je vrcholně stresující. A pak ta propastná rozdílnost názorů a vyčerpávající a únavné vysvětlování nutnosti striktního dodržování technologických postupů? A pokud se nepochválíte sami, nikdo vás nepochválí! A pak, vždyť vám to všechno tak strašně dlouho trvá (za jiné situace by to asi na škodu nebylo)! A proč ty věci nemohou přijít tam, kde stály předtím? A každá změna si vyžádá deset dalších změn a "víceprací". A k tomu, i jako muži máte také své dny. A zbytek si už doplňte sami.
A když máte vymalovaný celý byt, tak manželka otvírá plastovou láhev se stolním olejem (víte, jaký mají geniální uzávěr) a "vymaluje" kuchyň nově - dekorativně, olejovými skvrnami.
A je to!

A tady je pár ilustračních fotografií.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miriam Miriam | E-mail | 10. srpna 2008 v 23:11 | Reagovat

Tak ten závěr je neeeejlepší.........vy by jste mohli natáčet nové díly Pat a Mat.

2 mirka mirka | E-mail | 13. srpna 2008 v 22:16 | Reagovat

Na to nechci ani pomyslet. Realita jak ze saudkových komixů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama