BĚŽNÁ TECHNOLOGIE

16. srpna 2008 v 16:38 | Mirek |  Politika

BĚŽNÁ TECHNOLOGIE

Vypůjčil jsem si bez dovolení titulek pana Jiřího Fraňka (PRÁVO, sobota 16. Srpna 2008).

Někdo z chytrých novinářů údajně napsal, že zasouvání mostu není o moc složitější, než upéct rohlík. Proti tomu se musím důrazně ohradit! Upéct dobrý chléb je velké umění a věda! Já to vím. 19 let jsem se o tom každodenně přesvědčoval ve své malé soukromé ruční pekárně a již šesté generaci pekařů to také téměř denně "vtloukám" do hlavy na odborném učilišti potravinářském v Jeseníku. Každé povolání, řemeslo nebo umění chce své a je to zajisté "brnkačka" když se tomu rozumí a dělá se to poctivě.
O tom, že tomu kvalifikovaní lidé ze zúčastněných firem rozumí, vůbec nepochybuji. Problém je v tom, že se denně máme možnost setkávat a přesvědčovat se o tom, že světu vládne šlendrián. Některé z možných příčin autor článku zmínil. A práci stavbyvedoucího bych nedělal ani za "zlatý padák". A jak je to s osobní odvahou? Zkuste říct garážmistrovi, že s tím zájezdovým autobusem neodjedete, protože má sjeté gumy? Nepojede Franta? Tak pojede Karel. A s radostí.
A jak je to s odpovědností? Kolektivní odpovědnost neexistuje. Proto se zřizují různé komise, rady, poradní orgány, předsednictva, atd. Všichni můžou za všechno a nikdo za nic. Takže představa, že by z tragédie vyvodil politickou odpovědnost např. pan hejtman Evžen Tošenovský a odstoupil z funkce je zcela fantasmagorijní. A nakonec, ani bych to po něm nežádal. V této souvislosti mě napadá případný vtip:
Ptá se paní učitelka ve škole dětí, co dělá jejich tatínek. Děti se hlásí a uvádí všemožná povolání. Když je nakonec vyvolán v zadní lavici sedící Pepíček, říká:
"Můj tatínek tančí v nočním podniku nahý u tyče."
Paní učitelka nevěřícně kroutí hlavou a nedá jí to a o přestávce se ptá Pepíčka:
"Pepíčku, tvůj tatínek se opravdu živí tím, že tančí v nočním podniku nahý u tyče?"
"Ale ne, on je doopravdy předseda správní rady ČEZu ale my se za to hrozně stydíme!"
A jestli vyšetřovatelé něco vyšetří nebo rádcové najdou, tak o tom si také velké iluze nedělám. Odnesou to jako vždy ti úplně dole. Kteří konali, jak konat neměli, nebo spíš nekonali, jak konat měli. Prostě obětní beránkové.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mirka mirka | E-mail | 17. srpna 2008 v 22:12 | Reagovat

Tak tak, šlendriján nám vládne světem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama