Madonna: Svěřím ti tajemství

5. července 2008 v 16:22 | Mirek |  Vážně/nevážně
Dnes, t.j. 5. července 2008, asi mezi 13:00 až 15:00 běžel na ČT2 americký dokumentární film "I'm Going To Tell You A Secret". Madonnu jsem vždy považoval za profesionální umělkyni v tom nejlepším a pravém slova smyslu. Mám nějaké její cédéčka, ale kdybych tvrdil, že si je poslechnu aspoň jednou za rok, tak bych lhal.
Manželka mě sice ve sledování filmu na chvilku vyrušila s tím, že. "Já tam chci něco poslouchat, já nechci číst"! (film má titulky) Naštěstí hned vzápětí usnula, takže jsem si to zase přepnul. Přesto, že tedy mám ve sledování "díru", tak to vě mě zanechalo tak silný dojem, že píšu to, co právě píšu.
Jsou jiní, kteří to umí vyjádřit líp. Takže jen namátkou z Česko-Slovenské filmové databáze např. od
Faye *****
Nevím jestli chce Madonna napravovat svět (viz. Matty), ale především, a z mého pohledu, ráda provokuje a vyjadřuje (možná extrémně) své sympatie a antipatie, což na ní obdivuji i já… taky nemám ráda kompromisy. A k tomu samozřejmě prezentuje sebe a své zájmy a znovu sebe. A ať už jí máte rádi nebo nemáte, její mega show z Re-Invention Tour 2004 je úchvatná podívaná a to co dokazuje ve svém věku na jevišti je víc než obdivuhodné. 4* za dokument a 1* je shluk mých sympatií k ní, které se skládají např. z klipu American Life, z jejích postojů vůči politice G.W.Bushe, za podporu M.Moora a i třeba za to, že na svůj hit Hung Up si půjčila nezaměnitelný hudební úryvek z mé milované ABBy : "Gimme Gimme Gimme (A Man After Midnight)" . Možná velmi subjektivní hodnocení, ale nemůžu si pomoct.
nebo od
Sokkk_y *****
I'm Going Tell You a Secret je podle mě nejlepší dokument, který zachycuje Královnu světového popu a hudebního nebe - Madonnu. Do nedávna bylo považováno její předposlední turné THE RE-INVENTION TOUR, které provází celý film, jako její nejlepší. Avšak správně jsem uvedl do nedávna. Madonnino nejnovější turné nazvané Confessions Tour je však jejím nejúspěšnější a předpokládá se, že i nejvýnosnější. To jsem ale odbočil. Nyní něco k dokumentu. V neděli jsem se na něj díval s mojí mámou. Do té doby Madonnu nemusela, ale po zhlédnutí filmu byla z Mo (přezdívka Madonny) naprosto unesena. Já osobně jsem na konci i brečel, protože dojemné loučení s lidmi, s kterými pracujete půl roku, musí být strašně těžké. Madonna zde ukázala svou pravou tvář. Svojí hudbou chce lidem ukázat tu temnější stranu světa. Chce, aby vlivní lidé pomáhali těm, kteří pomoc opravdu potřebují. I přes svůj věk (48) stále pobíhá po pódiu jako mladá dvacítka, zpívá živě a ještě k tomu dělá náročné taneční kreace. No řekněte, která jiná zpěvačka by dokázala vyprodat během několika desítek minut největší světové stadiony? ___Dokument Madonna: Bilance s tajemstvím mě ještě více nažhavil na středeční koncert jejího Confessions Tour, který mě už na 100% přesvědčil, že Madonna se zapíše do historie nejen jako nejlepší zpěvačka za posledních několik desítek let, ale také jako zpěvačka, jejíž hudba ovlivnila miliony lidí po celém světě.
a nakonec od
Mattezs ****
Madonnu mám rád. Možná je komerční hvězda, ale jako jedna z mála komerčních hvězd hvězdou opravdu je. Mezi špičkou se drži už dlouho, pořád dělá docela dobrou hudbu, nebojí se provokovat, říct svůj názor, zesměšnit Vatikánskou církev a navíc na svůj věk si to docela dává. Prostě fajnový dokument.
A co já k tomu na závěr?
Je to první světový umělec (a zřejmě i poslední), kvůli kterému jsem se obtěžoval usednou k počítači a vyjádřit svůj názor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama