KOLISTI

13. července 2008 v 9:57 | Mirek |  Vážně/nevážně

Jeli jste už někdy na kole, a pak se zastavili v hospůdce na pivo?

Tak potom by jste měli už domů dojít pěšky!
Údajně již delší dobu platí, že alkohol za volantem - vlastně řidítky nesmí požít ani cyklista. Zřejmě to většina z nich neví, nebo si z toho nic nedělá. Protože venkovní restaurační zahrádky např. na jesenicku jsou plné kol různých barev, značek, účelu, úrovně vybavení a tím i cen. Komu ale patří, když ti všichni pánové a dámy v cyklotrikotech mají před sebou půllitry (dnes už někde i evropských 0,4 l) piva? Že by to měli Birell?
A co "chudáci" vinaři. Ti teď přecházejí od sklípku ke sklípku pěšky? A když se vrací z vinice, když ji pěkně okopali, přivázali, zastřihli, nebo co všechno tam dělají (ani sám nevím), ale je to určitě tvrdá práce. Že by si nedali v těch vedrech trochu toho vinného střiku? Nebo pak jdou domů pěšky vedle kola? Chtěl bych o tom natočit reportáž. Co vy na to paní Třeštíková?
A že si snad někdo na opilce stěžuje? Nebo že nějaký ožralý cyklista přivedl slušného řidiče k něštěstí tím, že se nechal přejet? (s prominutím, jinak se to říct nedá)
Ale "Jedna sněženka ještě jaro nedělá"!
Na rovné přehledné křižovatce mimo obec s předností v jízdě se jednou za 100 let stane smrtelná dopravní nehoda (bohužel). A hned se tam umístí dopravní značky STOP a omezí se rychlost nejlépe na 40 km v hodině. To je typické!
Nebo se zákony dělají jen podle lůmpů, zlodějů, nepoctivců, alkoholiků, gemblerů a narkomanů? A ne pro většinu občanů? Takže nakonec na to; jako vždy; doplatí poctivý a slušný člověk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miriam Miriam | E-mail | 15. července 2008 v 15:52 | Reagovat

..........jó, to je život.

Zdá se mi, že toto je

pravidlo všeho bylí:

život není takový - je úplně jiný    

(Tucholsky)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama