Červenec 2008

Jsme ve vesmíru sami?

17. července 2008 v 21:04 | Mirek |  Vážně/nevážně

Jsme ve vesmíru sami?

Na anketní otázku bych odpověděl buď ne, nebo spíše ne, protože pokud ano, pak by to bylo neskutečným a zbytečným plýtváním prostorem.
A, že jsme se zatím jaksi s nikým nepotkali? Mravenci asi také netuší, že si pěkně shora prohlížíme jejich obří mraveniště. (Mimochodem v Jeseníkách existuje jedna z nejkrásnějších turistických tras, které se říká Mravenčí cesta, a tam jsou mravenčí kupy, jejichž výška dosahuje až jeden metr). A že někdo vezme klacek a začne se v mraveništi šťourat - to raději nebudu komentovat.
Nedělám si velké iluze, že jsme o hodně "chytřejší" než včely nebo delfíni. A co takhle mimosmyslové vnímání, dejavu, posmrtný život, převtělování, co je to "duše" a kde je v těle "schovaná"? Pro toho "někoho jiného" jsou to možná zcela jasné věci, dívá se na nás také shora a kroutí hlavou nad naší dokonalou a nevěřitelnou organizací života. A nemá ani ponětí o tom co se nám honí hlavou.
Jak se máme vyznat a máme rozumět a pochopit vesmír, když se nevyznáme sami v sobě, nerozumíme si a nedokážeme se domluvit. Jak se mají domluvit národy a státy a vyznání, když se nedomluví dva nejbližší lidé v rodinném nebo jiném svazku.

To stojí za zveřejnění

15. července 2008 v 14:35 | Mirek |  Poděkování, i ne
Děrovačka
Měl jsem doma takovou tu "obří" děrovačku. Jistě to znáte. Je těžká asi dvě kila. Je to zřejmě litinový odlitek. Má obrovskou páku, do které když pořádně bouchnete, tak proděrujete naráz "stoh" papírů.
Jenže nic netrvá věčně, ani láska k jedný slečně. A tak se stalo, že se zlomil jeden čep - trn. Ležela takto doma asi dva nebo možná víc roků. Bylo mi pořád líto ten kus železa vyhodit. (vůbec nerad vidím, když se bourá nebo ničí něco, co před námi někdo pracně vytvořil)
Až letos v červenci - v rámci malování bytu a tím celkového generálního úklidu se to stalo!
Překonal jsem svou vrozenou lenost, zabalil úhledný balíček a milou děrovačku zaslal na adresu: Mikovs.r.o., 407 79 Mikulášovice 741.
Dnes přišel poštou ranní - balíček. Nic jsem neplatil. A uvnitř, světe div se, nevím, nepoznám to, buď opravená, nebo zcela nová děrovačka.
Tak to opravdu stojí za zveřejnění, no uznejte sami!!!

Naivní verše ze 70-tých let IV

14. července 2008 v 17:08 | Mirek |  Verše

Verše z vojny V

Těžko je růže v květináči pěstovat,
když slunce nesvítí,
těžké je děvče milovat,
když lásku necítí.
***

Naivní verše ze 70-tých let III

14. července 2008 v 11:59 | Mirek |  Verše

Verše z vojny IV

Když večer do postýlky lehám,
na Tebe vzpomínám,
s Tvým jménem,
na svých ústech usínám.

Minidotazník

13. července 2008 v 11:02 | Mirek |  Ich
černovláska
nebo
blondýna
---
Markéta Hrubešová
pivo
nebo
víno
---
2 deci bílého vína a 0,33 l sodové vody
zpěv
nebo
zpěv
---
ani náhodou
manželství
nebo
psí knížka
---
výhodou manželství je, že můžete i když nechcete
věra
nebo
nevěra
---
jelen je ušlechtilé zvíře a parohy jsou krásná ozdoba
práce
nebo
"gaučink"
---
nuda je hrozná věc a práce šlechtí (ale nic se nemá přehánět)
knížka
nebo
kino
---
počítač
ODS
nebo
KSČM
---
politika je špinavá věc
Sovětský svaz
nebo
USA
---
Jižní čechy
luxusní auto
nebo
rodinný dům
---
domeček na náměstí v Kovářově

KOLISTI

13. července 2008 v 9:57 | Mirek |  Vážně/nevážně

Jeli jste už někdy na kole, a pak se zastavili v hospůdce na pivo?

Tak potom by jste měli už domů dojít pěšky!
Údajně již delší dobu platí, že alkohol za volantem - vlastně řidítky nesmí požít ani cyklista. Zřejmě to většina z nich neví, nebo si z toho nic nedělá. Protože venkovní restaurační zahrádky např. na jesenicku jsou plné kol různých barev, značek, účelu, úrovně vybavení a tím i cen. Komu ale patří, když ti všichni pánové a dámy v cyklotrikotech mají před sebou půllitry (dnes už někde i evropských 0,4 l) piva? Že by to měli Birell?
A co "chudáci" vinaři. Ti teď přecházejí od sklípku ke sklípku pěšky? A když se vrací z vinice, když ji pěkně okopali, přivázali, zastřihli, nebo co všechno tam dělají (ani sám nevím), ale je to určitě tvrdá práce. Že by si nedali v těch vedrech trochu toho vinného střiku? Nebo pak jdou domů pěšky vedle kola? Chtěl bych o tom natočit reportáž. Co vy na to paní Třeštíková?
A že si snad někdo na opilce stěžuje? Nebo že nějaký ožralý cyklista přivedl slušného řidiče k něštěstí tím, že se nechal přejet? (s prominutím, jinak se to říct nedá)
Ale "Jedna sněženka ještě jaro nedělá"!
Na rovné přehledné křižovatce mimo obec s předností v jízdě se jednou za 100 let stane smrtelná dopravní nehoda (bohužel). A hned se tam umístí dopravní značky STOP a omezí se rychlost nejlépe na 40 km v hodině. To je typické!
Nebo se zákony dělají jen podle lůmpů, zlodějů, nepoctivců, alkoholiků, gemblerů a narkomanů? A ne pro většinu občanů? Takže nakonec na to; jako vždy; doplatí poctivý a slušný člověk.

Morálka dneška

13. července 2008 v 9:27 | Mirek |  Politika

Nevěra

Premiér Mirek (jmenovec) Topolánek je rozvedený? Ne? No že se tak hrdě vedl po zeleném koberci (červený by asi byl příliž americký) s paní Talmanovou na karlovarském festivalu.
Ne, že by nevěra byla něčím tak vyjímečným nebo neběžným, to ne. Ale premiérovi koaliční partneři z KDU-ČSL (předpokládám, že jsou křesťané) by to měli brát jako porušení desatera přikázání. To ať si ale vyřídí mezi sebou.
Co mi ale hodně vadí, že se tím dávají všem na odiv, jako by to bylo v pořádku a normální. Dávají tím; podle mne; špatný příklad např. mládeži, která je v tomto směru většinou čistým, nepopsaným listem papíru.
Takže se mají skrývat? To by pak ale byli farizejové!

Předkrm

12. července 2008 v 18:06 | Mirek |  Verše

Polibek je pouhý klam,
spojení dvou lidských tlam.

***

Moje láska k Tobě tluče,
jako střapec od papuče.


Milostná báseň na téma z Whitmana

12. července 2008 v 17:49 | Mirek |  Mládeži do 18 let nepřístupno

Allen GinsbergMilostná báseň na téma z Whitmana

Potichu vejdu do ložnice a lehnu si mezi
ženicha a nevěstu,
mezi ta těla spadlá s nebe, natažená, čekající,
nahá a neklidná,

Naivní verše ze 70-tých let II

12. července 2008 v 9:49 | Mirek |  Verše

VERŠE Z VOJNY II

Až Ti bude smutno,
podívej se v dál a věř,
že jsem stále s Tebou
a vzpomínám též.
***

Naivní verše ze 70-tých let

9. července 2008 v 9:25 | Mirek |  Verše

Verše z vojny II

Jen jedny oči znám,
jsou modré jako nebe,
jen jedno děvče rád mám,
a to má milá tebe.

Vojna není kojná IV

7. července 2008 v 19:15 | Mirek |  Sranda

Vojenský tlakoměr

Na stráži
--
všelijak
V base
--
proměnlivo
U hlášení
--
bouřlivo
Na dovolené
--
krásně
Na cvičáku
--
deštivo
V kapse
--
sucho

10 N

Nás
Naštvat
Nikdy
Neboť
Nemůžou
Nikdy
Naši
Normálně
Nadřízení
Nemyslí
Kde rozum končí, tam vojna začíná
*

Co je to /1B/ buzér?

Jeden buzér /1B/ je síla, kterou potřebuje frajtr, aby pohnul vojákem o metr vpřed.

CIBULE

CIvil
BUde
LEtos

Poplach

Hledám pušku, svoji lásku,
vtom mi někdo ukrad masku.
Počkej brácho, chvíli stůj,
tento rukáv není tvůj.
Vzadu slyšet prudký hlásek,
kdo mi ukrad můj opasek

Strážný

Strážný je hmota, která se motá,
okolo plota a čeká na vystřídání.

Madonna: Svěřím ti tajemství

5. července 2008 v 16:22 | Mirek |  Vážně/nevážně
Dnes, t.j. 5. července 2008, asi mezi 13:00 až 15:00 běžel na ČT2 americký dokumentární film "I'm Going To Tell You A Secret". Madonnu jsem vždy považoval za profesionální umělkyni v tom nejlepším a pravém slova smyslu. Mám nějaké její cédéčka, ale kdybych tvrdil, že si je poslechnu aspoň jednou za rok, tak bych lhal.
Manželka mě sice ve sledování filmu na chvilku vyrušila s tím, že. "Já tam chci něco poslouchat, já nechci číst"! (film má titulky) Naštěstí hned vzápětí usnula, takže jsem si to zase přepnul. Přesto, že tedy mám ve sledování "díru", tak to vě mě zanechalo tak silný dojem, že píšu to, co právě píšu.
Jsou jiní, kteří to umí vyjádřit líp. Takže jen namátkou z Česko-Slovenské filmové databáze např. od
Faye *****
Nevím jestli chce Madonna napravovat svět (viz. Matty), ale především, a z mého pohledu, ráda provokuje a vyjadřuje (možná extrémně) své sympatie a antipatie, což na ní obdivuji i já… taky nemám ráda kompromisy. A k tomu samozřejmě prezentuje sebe a své zájmy a znovu sebe. A ať už jí máte rádi nebo nemáte, její mega show z Re-Invention Tour 2004 je úchvatná podívaná a to co dokazuje ve svém věku na jevišti je víc než obdivuhodné. 4* za dokument a 1* je shluk mých sympatií k ní, které se skládají např. z klipu American Life, z jejích postojů vůči politice G.W.Bushe, za podporu M.Moora a i třeba za to, že na svůj hit Hung Up si půjčila nezaměnitelný hudební úryvek z mé milované ABBy : "Gimme Gimme Gimme (A Man After Midnight)" . Možná velmi subjektivní hodnocení, ale nemůžu si pomoct.
nebo od
Sokkk_y *****
I'm Going Tell You a Secret je podle mě nejlepší dokument, který zachycuje Královnu světového popu a hudebního nebe - Madonnu. Do nedávna bylo považováno její předposlední turné THE RE-INVENTION TOUR, které provází celý film, jako její nejlepší. Avšak správně jsem uvedl do nedávna. Madonnino nejnovější turné nazvané Confessions Tour je však jejím nejúspěšnější a předpokládá se, že i nejvýnosnější. To jsem ale odbočil. Nyní něco k dokumentu. V neděli jsem se na něj díval s mojí mámou. Do té doby Madonnu nemusela, ale po zhlédnutí filmu byla z Mo (přezdívka Madonny) naprosto unesena. Já osobně jsem na konci i brečel, protože dojemné loučení s lidmi, s kterými pracujete půl roku, musí být strašně těžké. Madonna zde ukázala svou pravou tvář. Svojí hudbou chce lidem ukázat tu temnější stranu světa. Chce, aby vlivní lidé pomáhali těm, kteří pomoc opravdu potřebují. I přes svůj věk (48) stále pobíhá po pódiu jako mladá dvacítka, zpívá živě a ještě k tomu dělá náročné taneční kreace. No řekněte, která jiná zpěvačka by dokázala vyprodat během několika desítek minut největší světové stadiony? ___Dokument Madonna: Bilance s tajemstvím mě ještě více nažhavil na středeční koncert jejího Confessions Tour, který mě už na 100% přesvědčil, že Madonna se zapíše do historie nejen jako nejlepší zpěvačka za posledních několik desítek let, ale také jako zpěvačka, jejíž hudba ovlivnila miliony lidí po celém světě.
a nakonec od
Mattezs ****
Madonnu mám rád. Možná je komerční hvězda, ale jako jedna z mála komerčních hvězd hvězdou opravdu je. Mezi špičkou se drži už dlouho, pořád dělá docela dobrou hudbu, nebojí se provokovat, říct svůj názor, zesměšnit Vatikánskou církev a navíc na svůj věk si to docela dává. Prostě fajnový dokument.
A co já k tomu na závěr?
Je to první světový umělec (a zřejmě i poslední), kvůli kterému jsem se obtěžoval usednou k počítači a vyjádřit svůj názor.

Vojna není kojná III

5. července 2008 v 10:18 | Mirek |  Verše
Divná myšlenka
Milá doma osaměla,
co když mi ji někdo svede.
náhlý rozchod bude její vinou,
proto tady chodím předem,
každý večer s dívkou jinou.