ŠPALDA

29. listopadu 2006 v 9:54 | Mirek |  Pekařina
ŠPALDOVÁ MOUKA
Biopotraviny
Výchozí suroviny používané na výrobu celozrnné mouky v BIO kvalitě (tzv. biopotraviny) pocházejí z ekologického zemědělství. Podstatou ekologického zemědělství je pěstování rostlin bez použití syntetických hnojiv, pesticidů a regulátorů růstu. Základním principem je také zákaz genové manipulace organismů.

K výrobě biopotravin se používají šetrné zpracovatelské technologie, bez chemických konzervantů, barviv, ochucovadel a aromátů.
Produkce biopotravin podléhá přísné kontrole a odpovídá českým i mezinárodním standardům.
Biopotraviny poznáme podle ochranné známky.
Celozrnná mouka špaldová, hrubě mletá - produkt ekologického zemědělství
Ze špaldové mouky lze vařit a péci různé pokrmy, dodá jim vyjímečnou chuť. Výborná je do koláčových a buchtových těst, ale i do polévak, kaší i na běžné zahuštění omáček. Chléb s přídavkem špaldové mouky má výraznou chlebovou vůni, velký objem, popraskanou kůrku, výborně chutná a dlouho vydrží vláčný a čerstvý. Špalda je prastará nešlechtěná obilnina vyjímečná svým složením a zajímavou ořechovou chutí. Obsahuje kvalitní lepek, je bohatá na bílkoviny (16%), kvalitní tuk (2,5% s vysokým podílem nenasycených mastných kyselin), vlákninu a hořčík. Nezatěžuje trávící ústrojí.
Celozrnná mouka
Celozrnná mouka se liší od bílé tím, že je zpracováno a mleto vyčištěné celé zrno obilovin.
Nejsou odstraňovány obalové vrstvy a klíček, které obsahují největší množství cenných látek (vitamíny, minerály, kvalitní tuk) a vlákniny.
Zpočátku můžeme celozrnnou mouku přidávat jako příměs do mouky bílé. Poté, co si zvykneme, lze bílou mouku zcela nahradit, protože tato mouka má téměř stejné kuchyňské vlastnosti.
Pečivo připravené z celozrnné mouky má tmavší zbarvení.
zdroj: PRO-BIO, Staré Město pod Sněžníkem
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pekař pekař | E-mail | 5. prosince 2006 v 7:22 | Reagovat

Určitě dobrý tip pro všechny, kteří se chtějí stravovat podle zásad zdravé výživy.

Díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama